Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

SCOPES driven by Porsche to performatywna konferencja, łącząca wizjonerów z dziedziny sztuki, designu, muzyki i technologii. W Warszawie odbędzie się jego kolejna edycja. Gospodarzami poprzednich wydarzeń były m.in. Tokio, Amsterdam czy Berlin. Teraz czas na Warszawę!

Jednak społeczność SCOPES wykracza daleko poza granice miast czy państw. Dziś możliwe jest budowanie globalnej wspólnoty, która opiera swoje działania o bliskie jej wartości. Różnorodność, autentyczność, głód doświadczeń, kreatywność.

SCOPES jest przestrzenią wymiany myśli i opinii dla otwartych na zmiany ludzi, którzy widzą nie tylko to, co tu i teraz, ale myślą również o tym, co przyniesie przyszłość. Tales of Tomorrow to hasło warszawskiej edycji wydarzenia. Opowieści jutra każdy artysta będzie snuł na swoich zasadach, a sceną dla nich będzie wyjątkowe miejsce. W klasach, na sali gimnastycznej i dziedzińcu dawnego liceum przy ul. Emilii Plater 31 działa obecnie Szkoła Stowarzyszenia Komuna Warszawa.

Program SCOPES WARSZAWA

Program SCOPES jest gęsty, spójny, ekscytujący. Artyści i aktywiści, których obaczymy to creme de la creme alternatywy w swoich dziecinach. Gotuje Maria Przybyszewska, przemawiają Oghele Ugnoh, Aleksandra Hirschfeld, wystawy tworzą Ada Zielińska, Rafał Dominik, Tomasz Armada, Ada Sokół., występują Alyona Alyona, Skofka i wielu innych. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne  – trzeba się jedynie wcześniej na nie zapisać. Wejściówki rozchodzą się w ekspresowym tempie. Wciąż jeszcze możecie złapać bilety na trzy wydarzenia:

KRUTЬ + LENA MARIE EMRICH / 07.10, 17:30 

KRUTЬ to ukraińska piosenkarka i kompozytorka. Jako klasycznie wykształcona bandurzystka jest wysoko ceniona na całym świecie – w 2020r. zajęła trzecie miejsce w konkursie „Eurowizja”.

Lena Marie Emrich to mieszkająca w Berlinie artystka konceptualna. Jej prace ukazują połączenie między przedmiotami codziennego użytku, a ludzkimi pragnieniami, utrwalając je prostym, formalnym językiem.

Podczas SCOPES KRUTЬ wystąpi na żywo, podczas gdy Lena Marie Emrich premierowo zaprezentuje swój performance A Total Burnout.

OGI UGONOH / 09.10, 14:30 

Ogi Ugonoh jest wpływową aktywistką i edukatorką. Prowadzi panele dyskusyjne i współtworzy treści na @blackispolish, internetowej platformie antyrasistowskiej.Podczas SCOPES odbędzie się premiera jej filmu I AM / JESTEM, który, jak liczy autorka, przyczyni się do wywołania dyskusji na temat systemowych niesprawiedliwości w polskim społeczeństwie i zainspiruje ludzi do bardziej odważnego przeciwstawiania się rasizmowi

POKUSA / 10/10, 18:00 wydarzenie zamykające festiwal

POKUSA to warszawski zespół jazzowy. Awangardowy jazz w klasycznym stylu „power trio” tworzą Natan Kryszk na saksofonie, Tymek Bryndal na basie i Teo Olter przy perkusji.Zespół zagra live w niedzielny wieczór, kończący serię wydarzeń SCOPES. Będzie to okazja do złapania oddechu po wypełnionym wydarzeniami kalendarzu mijających dni. W ramach festiwalu, muzycy nagrali również instalację dźwiękową, która rozbrzmi w samochodach rozwożących gości na / oraz po wydarzeniach.

Reklama