Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

Miszkomaszko uwielbiamy nie od dziś. Wygodne sukienki, kobieca siła! Najnowsza kolekcja poznańskiej marki nazywa się Stockholm. Dlaczego? Bo to jedno z dwóch ulubionych miast Agaty Piechockiej, projektantki i założycielki marki. Agata zaraz po studiach w Antwerpii przeniosła się do Sztokholmu, gdzie mieszkała i pracowała kilka lat. Sztokholm to miasto, które ukształtowało ją jako artystkę. W Skandynawii najbardziej kocha zestawienie kolorów, wzorów i dekoracyjności z pragmatycznym stylem życia. Nikt tak jak Szwedzi nie ceni sobie prostoty życia rodzinnego. Takie właśnie jest miszkomaszko, wygodne i równocześnie piękne. Nawet najpopularniejszy szwedzki deser, czyli Semla, to prosta bułka ale wypełniona wykwintnym marcepanem i śmietaną!

Poprosiłyśmy Agatę Piechocką o podzielenie się z nami jej sztokholmskim top 4. Przebieramy nóżkami, żeby wybrać się do stolicy Szwecji. Najlepiej na podróż wystroić się w kolekcję Stockholm.

1. Tunnelbana czyli metro w Sztokholmie. Wszyscy kochają Tunnelbanę i wśród mieszkańców miasta zdecydowanie wygrywa z jeżdżeniem samochodem. Ma piękne stacje i zawsze wypełnia ją zapach Kanelbullar, czyli bułeczek cynamonowych dostępnych w kioskach Pressbyrån. Czasem na youtube oglądam z synem filmiki ze sztokholmskiego metra i przypominamy sobie tamtejsze dźwięki i miejsca.

2. Sposób wychowania dzieci. przedszkole, gdzie biegały ze smarkami, które ocierały rękawiczką, przebywanie na dworze bez względu na pogodę, nauka samodzielności, odpowiedzialności i bycia pełnoprawnym obywatelem od najmłodszych lat. Szwedzkie przedszkole to DAGIS i zawsze będę żałować, że moja córka do takiego nie chodziła, bo dla syna było to super doświadczenie.

3. Skansen na wyspie Djurgården. Czynny cały rok i dopływa się do niego promem ze Slussen. Uwielbiam i prom i sam Skansen, podobno pierwszy na świecie! Jest otwarty cały rok, są w nim sklepiki jak z dawnych czasów. Do dziś noszę wełniane rękawiczki kupione tam. Nie mogę się doczekać ponownych odwiedzin!

4. KAWA! Szwedzi kochają kawę i robią ją najlepiej na świecie!

Tutaj zamówisz ubrania od Miszkomaszko