Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

Jak będą wyglądały vintage jeansy z przyszłości? Co poruszy serca przyszłych poszukiwaczy lumpeksowych perełek? Choć do zimy nam jeszcze daleko, rzućcie okiem co ciekawego marka Levi’s przygotowała na zbliżający się sezon.

Nie od dziś wiadomo, że vintage stanowi istotny składnik DNA marki Levi’s. Wystarczy spojrzeć na klasyczny model spodni 501, które z czasem zyskały miano kultowych. Dlatego w tym sezonie Levi’s stawia pytanie: jak będą wyglądały jeansy vintage przyszłości? Która z rzeczy poruszy nie tylko współczesnych fanów marki, ale także wszystkich tych, którzy są pasjonatami stylu i będą w przyszłości przekopywać sklepy vintage i co lepsze ciuchlandy? I choć do zimy nam daleko, na szczęście, rzućcie okiem na to, co Levi’s przygotował na zbliżający się sezon.

W idei Future Vintage chodziło przede wszystkim o stworzenie projektów, które choć są świeże i aktualne dziś, wybiegają 30 lat w przód. Przepowiadanie przyszłości? W tym sezonie Levi’s proponuje ubrania współczesne z najnowszych tkanin, w modnych krojach, ale z dużą ilością odniesień do lat 80. i 90. W tym sezonie chodzi o mariaż przeszłości z teraźniejszością i przyszłością, aby stworzyć coś, co naprawdę się wyróżnia teraz i będzie się wyróżniać przez lata.

Jak mówi Karyn Hillman z Levi’s: „Aby stworzyć kolekcję jesień zima 2019 postanowiliśmy połączyć nostalgię lat 80. i 90. z wyrafinowanymi i współczesnymi krojami. Na nowo zinterpretowaliśmy nasze legendarne projekty w innych proporcjach, pobawiliśmy się trochę ironią lat 90-ch w naszym logotypie, a elementy tzw. Dad Style będą kluczowe w stylizacjach dla mężczyzn. Dla kobiet stworzyliśmy linie inspirowane motywami mody ulicznej z zachodnim kiczem lat 80-tych oraz delikatnymi elementami kwiatowymi z odrobiną grunge’u. W rezultacie otrzymaliśmy nostalgiczną linię, która jest jednocześnie znajoma i nowa.”

DLA MĘŻCZYZN

Wygodne kroje i modele inspirowane latami 90. to główny motyw męskiej kolekcji Levi’s. Przy silnym trendzie nieformalnego ubioru i wciąż żywemu uwielbieniu dla Dad Style, linia męska to połączenie ironii, sportowego stylu i komfortowych ciuchów do spędzania czasu wolnego. Kultowy model 501 Straight z 1993 roku, koszula Jackson Worker Shirt i inne luźniejsze kroje mogą posłużyć tu za przykład. W linii męskiej chodzi przede wszystkim o pokazanie klasyki po to, aby wznieść się ponad szum generowany przez erę Instagrama.

Taper – krój spodni dla mężczyzn w wersjach 502® Taper oraz 512® Slim Taper to dwa modele w historii marki o najszybciej rosnącej popularności. Dlatego wychodząc na przeciw oczekiwaniom i gustom klientów, w tym sezonie, spodnie te będą dostępne nie tylko w denimie. Wśród spodni jeansowych z kolekcji jesień zima 2019 pojawi się szerszy wybór modeli wycieranych i z printami oraz modele ze stretchem, który zapewnia większy komfort i mobilność.

DLA KOBIET

Jeśli chodzi o linię dla kobiet, w tym sezonie jest to mieszanka inspirowana proporcjami z lat 80. i ozdób z ćwieków, westernowego stylu i kwiatowych printów w stylu vintage oraz współczesnych wersji naszych archiwalnych grafik inspirowanych rodeo. Będzie to zderzenie Future Vintage z Future Western, które poprzez aktualizację klasyków Levi’s celebruje bogate dziedzictwo marki jako pionierów mody.

W tym sezonie kobieta Levi’sa zdobędzie nowe szczyty. Mowa o linii talii oczywiście. Dzięki poszerzeniu rodziny Ribcage, o której pisaliśmy jakiś czas temu, marka dowodzi, że wysoki stan to stan normalny. W tym sezonie pojawią się modele Ribcage Wide Leg i Ribcage Cropped Flare, czyli jeansy, które mają bardziej retro klimat przez szerszy szew na dolnej krawędzi spodni a dzięki technologii i nowoczesnym materiałom zapewniają maksymalny komfort bez utraty formy.

Płynąc na fali zeszłego sezonu, gdy z okazji dwudziestych urodzin na nowo wprowadzone zostały na rynek Levi’s Engineered Jeans, w tym sezonie również pojawi się kilka nowych modeli w rodzinie LEJ i Levi’s Engineered Knit. W linii dla mężczyzn pojawią się kroje Engineered modeli takich, jak 502™ Taper, 512™ Slim Taper, a także wprowadzony zostanie nowy czarny denim wash i kurtka Sherpa Truckers. Z kolei w linii Levi’s Engineered Knit zobaczymy również kurtkę Engineered Knit Trucker Jacket, która będzie dostępna w princie camo i kolorze ciemnoszarym.