Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

Picie wody jest ważne dla zdrowia nie tylko latem, ale przez cały rok. To proste jak dwa razy dwa. Choć istnieją różne teorie na temat wystarczającej dziennej ilości wody, którą powinniśmy wypijać, jedno jest pewne – regularne nawadnianie jest niezwykle istotne dla naszego organizmu.

Przynajmniej w 60-70% składamy się z wody, która stanowi jeden z fundamentalnych materiałów budulcowych komórek naszego organizmu. Człowiek to woda. To nie są tylko suche liczby, to obiektywna rzeczywistość, która wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Woda pomaga w trawieniu, usuwa toksyny z organizmu, wspiera pracę mózgu, a także pozytywnie wpływa na kondycję naszej skóry.

Picie czystej wody z kranu to wybór, który ma wpływ zarówno na zdrowie, jak i na środowisko. W Polsce wciąż jednak istnieją pewne wątpliwości co do jej jakości, ale liczby i badania pokazują, że sytuacja jest znacznie lepsza, niż mogłoby się wydawać. W większych miastach Polski jakość wody z kranu nie odbiega od tej z Berlina, Amsterdamu, Bratysławy czy Madrytu. Nawiasem mówiąc, ponad 84% mieszkańców Warszawy ocenia jej smak pozytywnie. Dlaczego? Ponieważ woda musi spełniać nie tylko krajowe, ale także europejskie normy.

Ale choć w Waszym mieście z wodociągów płynąć może pyszna kranówka, na jej jakość mogą wpływać negatywnie choćby instalacje w konkretnym budynku. Jeśli więc wciąż chcecie poprawić jakość wody kranowej, warto rozważyć użycie filtrów. Tradycyjne filtry, choć skuteczne, często wymagają cierpliwości, ponieważ proces filtracji może trwać dłużej, niż byście chcieli. Wymagają one regularnej wymiany, co generuje koszty i wymaga ścisłego przestrzegania terminów.

Dlatego chcemy wam przedstawić innowacyjne rozwiązanie: bateria kuchenna OMNIRES SWITCH, z bezpośrednim przyłączem do filtra wody marki DAFI. Taka bateria może dostarczać filtrowaną wodę czteroosobowej rodzinie nawet przez 8 miesięcy! Co więcej, konieczność wymiany zasygnalizuje elektroniczny miernik, który opiera się na rzeczywistym przepływie wody, a nie na upływie czasu od ostatniej wymiany filtra. To rozwiązanie zadba o wygodny dostęp do zdrowej i smacznej wody, a przy okazji będzie też prawdziwą ozdobą kuchni, która zachwyci swoim nowoczesnym designem. Co więcej, filtr w tej baterii nie tylko oczyszcza wodę z metali ciężkich, ale także wzbogaca ją w potas, co może dodatkowo pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie waszego organizmu.

A jeśli zależy wam na ochronie środowiska, picie wody z kranu to także krok w stronę redukcji ilości plastiku. Tzw. Wielka Pacyficzna Wyspa Śmieci jest już 5 razy większa niż obszar Polski. Dlatego wybierając baterię z filtrem, przyczyniacie się do zmniejszenia produkcji plastikowych butelek, które stanowią jedno z głównych źródeł odpadów plastikowych na całym świecie. Sam proces produkcji i transportu tych butelek wymaga ogromnej ilości energii. Wybierając kranówkę, pomagacie w zmniejszeniu zapotrzebowania na tę energię.

W trosce o środowisko naturalne OMNIRES projektuje wszystkie produkty świadomie w oparciu o analizę całego cyklu ich życia przy wykorzystaniu najwyższej jakości surowców i materiałów, a także intuicyjnych rozwiązań, które pomagają ograniczyć zużycie wody i energii.

No i ten design! Kolekcje marki były wielokrotnie doceniane za wzornictwo, użycie innowacyjnych materiałów oraz wdrożenie nowych rozwiązań technologicznych, zdobywając prestiżowe nagrody, m.in. Red Dot Design Award, Good Design, iF Design Award, German Design Award, Top Design Award, Must Have oraz Dobry Wzór.

Od serca polecamy!