Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

W przedostatni weekend sierpnia Elektrownię Powiśle zapełni wesołe poszczekiwanie, a merdające ogony zastąpią klimatyzację. Zapraszamy na targi, spotkania ze znawcami i miłośnikami psów oraz działalność dobroczynną za rzecz piesków, które jeszcze nie znalazły swoich domów. Bądźcie z nami!

Zapraszamy na wydarzenie Niech żyją psy i ludzie! – pierwszej edycji wydarzenia świętującego psio-ludzką przyjaźń.

Widzimy się 22 sierpnia między 11 a 19 w Elektrowni Powiśle, przy ul. Dobrej 42 w Warszawie.

Czeka na Was mnóstwo atrakcji!

Po pierwsze: targi. Dla każdego coś dobrego: przysmaki, karmy, akcesoria spacerowe, zabawki, psie szkoły i hotele, fundacje zajmujące się pomocą psom.

Plac z fontannami przed Elektrownią Powiśle

 

Po drugie: spotkania

Plac z fontannami przed Elektrownią Powiśle

godz. 12 O psach, ludziach i innych zwierzętach – rozmowa z Dorotą Sumińską, publicystką i lekarką weterynarii, prowadzącą radiowy program Wierzę w zwierzę.

Spotkanie wokół najnowszej książki Doroty Sumińskiej pt. „Dość. O zwierzętach i ludziach, bólu, nadziei i śmierci” oraz o poprzednich  kolejnych publikacjach. Rozmowę poprowadzi Mateusz Bzówka.

 

Spotkanie współorganizowane przez Wydawnictwo Literackie 

godz. 15 Pies jest miłością – za co kochamy psy, za co one kochają nas – rozmowa z psiarzami o książce Clive’a Wynne’a i o tym za co ludzie kochają psy i dlaczego psy kochają ludzi

Udział w rozmowie wezmą:

Grzegorz Sobieszek – Trener sportów walki, współwłaściciel sieci klubów sportowych Academia Gorila oraz ambasadore kampanii społecznych. W wymiarze amatorskim od kilkunastu lat uprawia sporty walki z sukcesami medalowymi. Napisał dziesiątki artykułów na temat sportu, wizerunku i marketingu w sieci. Kocha bullteriery i od lat jest wegetarianinem. Aktywnie wspiera działania prospołeczne. Równolegle sporo podróżuje, nieustannie czyta książki i dokumentuje to w postaci wpisów na blogu www.grzegorzsobieszek.com

Marika Łańczak z fundacji Amstaff Azyl

Fundacja Amstaff Azyl – powstała w 2015 roku, by ratować bezdomne, pokrzywdzone teriery typu bull (amstaffy, pitbulle, staffiki, bullterriery). Organizacja działa w rejonie województwa mazowieckiego, ze szczególnym uwzględnieniem Warszawy i okolic. Podopieczni azylu znajdują lokum w doświadczonych domach tymczasowych, które znają specyfikę rasy i mogą zaoferować troskliwą opiekę. Prace prowadzone przez Amstaff Azyl są realizowane w ramach działalności non profit, mają charakter wolontariatu. Głównym celem fundacji jest pomoc TTB, mającym małe szanse na adopcję: starszym, po przejściach, chorym, niekiedy wymagającym pracy szkoleniowej. Amstaff Azyl wciąż rozbudowuje i ulepsza procesy adopcyjne, aby utrzymywać wysoką jakość adopcji, która zagwarantuje dobre dopasowanie na linii pies – człowiek.

Marika Łańczak – „Moja miłość do TTB rozgorzała najmocniej prawie 5 lat temu, gdy adoptowałam swojego pierwszego psiaka w typie rasy: Janusza. Ni to pit, ni to ast ale skradł serce i skrada je po dziś dzień. Obecnie jestem psią-mamą 3 TTB i jednego kundelka, wszystkie oczywiście z adopcji. Przez 4 lata działałam aktywnie jako wolontariuszka Stowarzyszenia TTB Poznań, w roku 2020 przyszedł czas na zmiany i tak trafiłam pod skrzydła Fundacji Amstaff Azyl. Specjalnie miejsce w moim sercu (i na kanapie) zajmują starsze psiaki, tylko takie adoptuje, bo wiem, że mają zawsze najmniejsze szanse na Domy Stałe.”

Psiska ze schroniska – Inga, Andrzej i Misia – trio stojące za profilem Psiskazeschroniska. Andrzej jest adoptowanym malamutem seniorem, natomiast Misia okaleczoną przez poprzednich właścicieli niezniszczalną trójłapką. We trójkę konsekwentnie odczarowują mity związane z psią starością i kalectwem, dzieląc się swoimi przygodami na instagramie @psiskazeschroniska

Andrzeja i Misię można głaskać i tulić bez ograniczeń, do woli, ale uprzedzam! Istnieje ryzyko zakochania się w nich bez pamięci.

 

Spotkanie poprowadzi:

Weronika Wawrzkowicz-Nasternak – dziennikarka, przez lata związana m.in. z radiem ChilliZet, Canal+ i TVN Style. Stała felietonistka „Magazynu Filmowego”, współautorka książki „Lizbona. Miasto, które przytula”. Prowadzi blog „Rozmawiam, bo lubię”, którego nazwa w pełni oddaje to, czym zajmuje się od kilkunastu lat. Prywatnie, człowiek Łatki, dziewięciomiesięcznej kundelki, dzięki której każdego dnia może zanurzać się w oceanie psiej miłości i czułości. Zdarza jej się prowadzić letnie kolonie dla psów znajomych, którzy wyjeżdżają w miejsca, do których nie można zabrać czworonogów. Wśród niezapomnianych doświadczeń z przeszłości ma za sobą bycie akuszerką podczas psiego porodu, który zakończył się przyjściem na świat 12 (!) szczeniaków. Pomagała ich mamie wykarmić całą ferajnę butelką. Jej Łatka działa jak plaster na wszystkie smutki świata. Zakleja emocjonalne dziury i pozwala na uśmiech każdego dnia.

 

Spotkanie współorganizowane przez wydawnictwo Marginesy

 

Po trzecie: warsztaty

godz. 11 i 16 (2 grupy) Zrób sobie świeczkę w kształcie pudla – warsztaty z La flamme candles

Elektrownia Powiśle, taras poziom +2 (wejście obok Urban Outfitters)

Wszyscy uczestnicy będą mieli okazję wykonać świeczkę sojową w kształcie pudelka! Dysponujemy całą gamą zapachów i kolorów, więc z pewnością każdy/każda skomponuje coś dla siebie.

Czas trwania: około 60 minut (proszę wziąć pod uwagę, że po około 70 minutach od zakończenia warsztatów trzeba wrócić i odebrać świecę, gdyż musi ona zastygnąć)

Dla każdego uczestnika/każdej uczestniczki prezent: bon -20% na zakupy w internetowym sklepiku La Flamme!

ZAPISY TUTAJ!

 

godz. 14 Psi Bywalec – warsztaty z trenerką Joanną Brejnakowską, która prowadzi szkołę Psatelita

Plac z fontannami przed Elektrownią Powiśle

ZAPISY!

*Część dochodu ze sprzedaży biletów przekażemy Fundacji Amstaff Azyl.

„Podczas spotkania z psiakami oraz ich przewodnikami opowiem o tym jak budować fajną relację z psem. Celem jest to, by psiaki chciały z nami współpracować i za nami podążać. Pokażę kilka technik oraz ćwiczeń za pomocą których można zbudować fajną i mocną więź. Chciałabym również przedstawić zestaw komend, które mogą przydać się w życiu codziennym w dużym mieście, w miejscach takich jak chociażby metro, przejście dla pieszych, kawiarnia czy też sklep. Będą one bazować na kontakcie wzrokowym z przewodnikiem i pracy w rozproszeniach. Nie chodzi mi jednak o sztywne, „musztrowe” komendy. Podczas warsztatów chcę pokazać jak wiele można zrobić z naszymi psami bazując na ich emocjach i potrzebach.
Po zajęciach z wielką chęcią odpowiem na wszystkie pytania psich przewodników.”

Joasia Brejnakowska: „W pracy z psami najbardziej fascynuje mnie nić porozumienia pomiędzy zwierzęciem a przewodnikiem. Szkoląc psy bazuję na ich emocjach, możliwościach oraz potencjale, który w nich drzemie. Ogromną przyjemność i satysfakcję sprawia mi obserwacja postępów szkoleniowych moich kursantów, którzy dzięki swoim przewodnikom coraz bardziej się otwierają. Swoje doświadczenie praktyczne w pracy z psami zdobyłam przede wszystkim dzięki warszawskiej szkole Kamiga, pod okiem Kasi Gonery, z którą w dalszym ciągu współpracuję. Uczestniczyłam także w wielu certyfikowanych konferencjach oraz seminariach zarówno z zagranicznymi jak i polskimi prelegentami. W związku z tym, że funkcjonowanie psiego umysłu to stale rozwijająca się tematyka, w dalszym ciągu, na bieżąco zdobywam wiedzę w tym kierunku, uczestnicząc w konferencjach, webinariach oraz kursach.”

 

Po czwarte: studio fotograficzne z Piesek warszawski .

Plac z fontannami przed Elektrownią Powiśle

Od 11:00 do 16:00 Piesek Warszawski czeka na Waszych czworonożnych pupili! Wpadajcie zrobić wyjątkowy psi portret i wesprzeć podopiecznych Stowarzyszenia na rzecz ochrony zwierząt Nasielsk.

Piesek warszawski to serwis internetowy dedykowany fanom psów ze stolicy, ale nie tylko! Opowiadamy psie historie, pokazujemy gdzie wypić kawę w towarzystwie swojego pupila, polecamy literaturę, w której bohaterami są nasi czworonożni przyjaciele. Jesteśmy tam gdzie są psy!

Katarzyna Stefańska fotografuje psy Warszawy, ponieważ uważa, że każdy z nich wychodzi dobrze na zdjęciach. Przed jej obiektywem zaszczekało już prawie 500 stołecznych piesków, a psie historie codziennie docierają nie tylko na Ochotę czy Ursynów, ale czytane są również nad Bałtykiem, w górach i na Manhattanie.

Koszt zdjęcia: 20 zł (płatne na miejscu) 

Impreza odbędzie się z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa.