Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

Lato, echże ty! to specjalna edycja wydarzenia Niech żyją dziewczyny. Będą targi, będą spotkania, będą warsztaty, będzie loteria fantowa i pokaz filmu. Wszystko w niedawno otwartej Elektrowni Powiśle. Bądźcie z nami 25 lipca między 11 a 19!

25 lipca zapraszamy na wydarzenie Niech żyją dziewczyny! Lato echże ty! – to kolejna edycja świetnie przyjętego przez odwiedzające i odwiedzających całodziennego spotkania wokół spraw ważnych i istotnych, które dotyczą co najmniej połowy społeczeństwa.

Tym razem widzimy się w niedawno otwartej Elektrowni Powiśle, przy ul. dobrej 42 w Warszawie.

Czeka na Was mnóstwo atrakcji!

 

Po pierwsze: targi. Spodziewajcie się ponad 50 stoisk: prasa, design, książki, rzemiosło, kosmetyki naturalne, ceramika, rzeczy do domu, ubrania i akcesoria, pielęgnacja i wellness, zdrowe jedzenie i edukacja.

Poziom -1

Pełną listę wystawców znajdziecie TUTAJ

Po drugie: warsztaty

Poziom 1 i 2

10. 00 – 12.00  Zrównoważona dieta bez mięsa – spojrzenie Medycyny Chińskiej – prowadzenie: Jessica Zalewska

„Dowiecie się jak budować posiłki w diecie roślinnej, aby były rozgrzewające i pomagały zachować równowagę w naszym ciele i duchu. Przyjrzymy się żywiołom oraz smakom i omówimy zasady zbilansowanej diety bez mięsa lub innych produktów odzwierzęcych. Opowiem o ziołach i superfoods, które harmonizują ciało i dostarczają nam niezbędnych witamin i minerałów. Warsztaty podzielone będą na półtorej godzinny wykład oraz pół godziny na pytania i odpowiedzi. Każdy uczestnik otrzyma omawianą prezentację na maila.
Koszt: 40 zł
24 miejsca

Zapisy TUTAJ

Jessica Zalewska – jako dietetyczka zafascynowana Medycyną Wschodu, inspiruje mnie holistyczne podejście do zdrowia, które zakłada nierozerwalne powiązanie ciała z umysłem. Stale poszukuje najlepszych metod na osiąganie poczucia ogólnego dobrostanu, zdrowia i spokoju – nie zapominając o tym, że każdy człowiek i każde ciało jest inne i nasze potrzeby mogą się różnić.   Na instagramie pod @naturalbyjess.

 

12:30 – 14.00 Pysio Totem – warsztaty z Tosią Kiliś z Fenek Studio

Zapraszamy na warsztaty na których zrealizujemy wspólną rzeźbę. Po warsztatach zostanie wypalona i wystawiona na witrynie pracowni Fenek Studio na Tamce 45b. Wiek uczestników  0-100 lat.

koszt warsztatów 60zł/osoba

Zapisy TUTAJ

Fenek Studio zostało założone w Warszawie w 2014 roku przez Agatę Klimkowską i Tosię Kiliś. Mała pracownia projektowa, tworząca metodami rzemieślniczymi naczynia porcelanowe od projektu po wykonanie. do swoich prac artystki wykorzystują kremową porcelanę kostną.

 

 

14.00 – 15.30 Adaptogeny. Co to takiego, jak ich używać

Adaptogeny – czym są? co nam dają? jak ich używać? – o dobroczynnych proszkach opowie Kasia Knioła, twórczyni Detoxikate. Na warsztatach stworzymy wspólnie kilka napojów z mieszankami adaptogenów i dowiemy się o ich wpływie na nasz organizm.

koszt warsztatów 60zł/osoba

Zapisy TUTAJ

Detoxikate to autorski projekt Kasi Knioły, która opracowuje konsultacje i plany żywieniowe oparte na oczyszczeniu ciała, ale także innych sfer życia. Kasia Knioła wierzy, że codzienne rytuały pozwalają zachować spokój, nadają ton naszemu samopoczuciu i pozwalają nam wrócić do miejsca równowagi zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz

 

 

 

15:30 – 17.00 Akcja menstruacja – warsztaty na temat ubóstwa menstruacyjnego

Kiedy ostatni raz ktoś mówił przy Tobie głośno o okresie? Nie pamiętasz? Pora to zmienić!  Podczas warsztatów porozmawiasz z Tosią Kopyt (WDŻ dla zaawansowanych), Ulą Kepen (Moje Ciało) i Emilią Kaczmarek (Akcja Menstruacja) o miesiączce bez zbędnego wstydu. Pogadamy o cyklu, hormonach,
bólu menstruacyjnym, na który wcale nie jesteśmy skazane, a na koniec poruszymy temat wykluczenia menstruacyjnego i zastanowimy się jak możemy mu przeciwdziałać w Polsce.

Udział w warsztatach jest bezpłatny!

Akcja Menstruacja to pierwsza fundacja w Polsce, skupiająca się na walce z ubóstwem menstruacyjnym. Dziewczyny edukują, przełamują tabu i pomagają osobom w całej Polsce, dostarczając im niezbędne produkty higieniczne. Obecnie prowadzą dwa projekty – umieszczają w przestrzeni miejskiej Punkty Pomocy Okresowej, czyli ogólnodostępne szafki z podpaskami oraz tamponami, a także przygotowują się do wprowadzania darmowych środków menstruacyjnych w szkołach.

Tosia Kopyt – psycholożka szkolna, nauczycielka wychowania do życia w rodzinie. Prowadzi stronę „WdŻ dla zaawansowanych” związaną z edukacją seksualną i kolekcjonuje książki o tym, skąd się biorą dzieci.

Ula Kepen – magistra fizjoterapii. Specjalizuje się w opiece okołoporodowej i terapii kobiecej. Dzieli się wiedzą o ciele i jego niesamowitej fizjologii na Instagramie (profil @moje_ciało).

Emilia Kaczmarek – prezeska fundacji Akcja Menstruacja. Od ponad roku zgłębia temat ubóstwa menstruacyjnego w Polsce i wraz z zespołem walczy, by nikt nie był wykluczony ze względu na swoją fizjologię.

 

17:30 – 19:00 „Ciało, oddech, głos” z Weroniką Regosz

Jak używać głosu w harmonii z całym ciałem i oddechem? Jak zrelaksować ciało, by wydobyć bardziej naturalny i zdrowy dźwięk? Jak oddychać, żeby wzmocnić głos i dotlenić mięśnie.

Warsztaty oparte na ćwiczeniach z zakresu emisji głosu. Prowadzi Weronika Regosz – nauczycielka emisji głosu i wokalistka. 

Zapisy TUTAJ

 

Po trzecie: Spotkania i dyskusje

Poziom 1

 

godz. 11 Orgazmiczna rozmowa – fakty i mity o kobiecym orgazmie.

Ooo… orgazm! Wielkie czy małe „o”? Mała śmierć? Orgazm równoczesny? Orgazm wielokrotny? Orgazm w skarpetkach? Orgasm gap! Redaktorka naczelna „G’rls ROOM” i autorka podcastu „SamoMIŁOŚĆ” Paulina Klepacz wraz z seksuolożką i terapeutką Patrycją Wonatowską porozmawiają o kobiecym orgazmie. Obalą mity, skupią się na faktach. Będzie to bez wątpienia orgazmiczna rozmowa.

 

 

godz. 14 Bodypositive – spotkanie autorskie z Moniką Kozub, autorką projektu fotograficznego „Berlin Boudoir”

 

godz. 16 „Być kobietą, być kobietą”, czyli o kobiecości w świecie drag. QueerAntena na żywo!

Co to znaczy być kobietą? Co to znaczy być dragqueen? I czy jest to „sport” tylko dla mężczyzn? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas rozmowy z Lolą Eyeonyou Potocki oraz Twoją Starą, performerkami i animatorkami polskiej sceny drag. Rozmowę poprowadzi Mateusz Bzówka, członek redakcji ZŻ oraz prowadzacy podcast QueerAntena.  

Goście: 

drag queens Lola Eyeonyou Potocki i  Twoja Stara 

Prowadzenie: Mateusz Bzówka / QueerAntena

Po czwarte: loteria fantowa! Zebrane pieniądze przekażemy Stowarzyszeniu Miłość Nie Wyklucza / Stoisko Zwykłe Życie

Po piąte: film „Grace Jones: Bloodlight and Bami”, reż. Sophie Fiennes – godz. 19:30, plac zewnętrzny.

 

Impreza odbędzie się z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Wystawcy i wystawczynie, goście i gościnie zobligowani i zobligowane będą do noszenia maseczek. Między stoiskami zapewnimy stosowny dystans.