Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

Dwudniowy festiwal muzyczny odbędzie się 26 i 27 czerwca na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Dwa wieczory koncertów transmitowane będą online ze sceny usytuowanej na plaży
PTTK w Starym Folwarku z widokiem na jedno z najpiękniejszych polskich jezior – Wigry na Suwalszczyźnie. Idea artystyczna zakłada prezentację klasyki polskiej muzyki oraz najnowsze jej osiągnięcia wykorzystujące nowinki technologiczne. W ciągu dwóch dni odbędą się cztery koncerty, podczas których usłyszymy klasyczne tria smyczkowe Karola Lipińskiego, współczesne dzieła Pawła Szymańskiego i Krzysztofa Pendereckiego, elektryczny kwartet smyczkowy wraz z syntezatorami, muzykę elektroniczną oraz klasyczną wiolonczelę, która dzięki użyciu najnowszych technologii
przeniesie słuchaczy w wielowarstwowe połacie najnowszej sztuki. Zaproszeni artyści to: Resina,NeoQuartet, Roshko Brothers i Voytek Proniewicz.

PROGRAM:

Dzień I – 26.06.2020
Godz. 19.30
VOYTEK PRONIEWICZ & ROSHKO BROTHERS
Joseph Haydn  – Trio londyńskie C-dur nr 1 na 2 skrzypiec i wiolonczelę
Krzysztof Penderecki  – Cadenza na skrzypce solo
Karol Lipiński – Trio g-moll op. 8 na 2 skrzypiec i wiolonczelę
Trio złożone z wybitnych polskich artystów przedstawi program, który w pełni pokazuje bogactwo piękna i wirtuozerii twórczości Josepha Haydna, Karola Lipińskiego oraz Krzysztofa Pendereckiego.

Godz.20.30

NEOQUARTET
Paweł Szymański – Cztery utwory na kwartet
Projekt NEO ELECTRIC QUARTET
W pierwszej części koncertu jeden z najciekawszych europejskich zespołów muzyki współczesnej przedstawi dzieło Pawła Szymańskiego, kompozytora, który znany jest ze swojego zamiłowania do Suwalszczyzny. W drugie części zaprezentowany zostanie unikatowy na skalę światową projekt Neo Electric Quartet, gdzie muzycy NeoQuartet eksplorują nieodkryty świat brzmień elektrycznego kwartetu smyczkowego z użyciem najnowszych zdobyczy technologicznych. Zsyntetyzowane brzmienie klasycznego instrumentalnego składu poddane obróbce komputerowej, użycie multiefektów i looperów daje niezwykłe możliwości twórcze.

Dzień II – 27.06.2020
Godz.19.30

BAROX – ROSHKO BROTHERS
Jan Roszkowski – kompozycje, wiolonczela, fortepian, koto, elektronika
Adam Roszkowski – skrzypce, sansula, loopy/elektronika
Projekt muzyczny Adama i Jana Roszkowskich. Ideą powstania było znalezienie materii pomiędzy utworami klasycznymi z okresu baroku oraz autorskimi kompozycjami braci. Jest to muzyka świata i jej barwy można opisać jako falujące przestrzenie czy orientalny sound dalekiego wschodu. Kolory
brzmień pochodzą od takich instrumentów jak: monochord, harfa kotamo, indyjska tabura. Projekt wymyka się podziałom na znane gatunki i style, scala brzmienia akustyczne z nowoczesnymi. Barox łączy klasykę z elektroniką, pozostając w duchu słowiańskiej melancholii.

Godz.20.30
RESINA
Wiolonczelistka, kompozytorka i aranżerka Resina (Karolina Rec) uważana jest na jedną najbardziej interesujących twórczyń współczesnej kameralistyki. Artystka należy do wąskiego grona artystów skupionych wokół cieszącej się środowiskowym uznaniem brytyjskiej wytwórni Fat Cat Records. Każdego dnia po koncercie zostaną przeprowadzone i transmitowane rozmowy z artystami. Gościem specjalnym imprezy będzie Paweł Szymański.

Reklama