Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

Dobrych magazynów nigdy dość! Donosimy, że powstaje nowy magazyn o sztuce komiksu. Póki co działa prężnie w przestrzeni wirtualnej, na Facebooku. Wiemy skądinąd, że stoją za nim porządni ludzie, profesjonaliści i szczerzy miłośnicy komiksów. Dlatego zachęcamy do wsparcia ich działań na Patronite. Jeśli interesujecie się komiksem lub chcecie poznać to medium, nie ma lepszego miejsca w internecie niż magazyn KRESKI. Z niecierpliwością czekamy na wersję papierową! I niech żyje komiks!

Śledź KRESKI tutaj

Czym jest Magazyn Kreski?

To miejsce, w którym kocha się komiksy i tę miłość wyznaje codziennymi publikacjami tekstów, analiz i ciekawostek na temat tego medium. Od roku staramy się budować na Facebooku społeczność, która tak jak my interesuje się sztuką komiksu, widzi w niej nieograniczone możliwości komunikacji, oferując czytelniczkom i czytelnikom zarówno eskapizm, jak i niejednokrotnie ważne komentarze społeczne i polityczne.

Kto stoi za projektem?

Za jego internetową odsłoną dwie osoby: Szymon Holcman, pomysłodawca projektu i redaktor naczelny, a na co dzień wydawca komiksów (kultura gniewu i Marginesy) i Paweł Mączewski, sekretarz redakcji i twórca sporej ilości treści, jaka trafia na naszą stronę na FB, a od niedawna też na Patronite, które polecamy wszystkim fanom komiksów.

Autorem logo i projektu makiety papierowego wydania jest Andrzej Wieteszka.

Na razie funkcjonujecie na FB i zebraliście niezłą grupę fanów. Jakie dalsze plany w przestrzeni internetowej?

Oczywiście planujemy powiększać naszą społeczność na platformie, na której już działamy, dalej dzieląc się informacjami, których próżno szukać w innych miejscach. Jednak ekspansja jest naturalnym krokiem, a wśród planów jest uruchomienie kanału na Youtube z dłuuugimi rozmowami o komiksach – także z zaproszonymi przez nas gośćmi.

No i będzie druk! Kiedy będzie? Zdradźcie trochę szczegółów!

Druk to cel ostateczny. Nowoczesny, świetnie zaprojektowany, cykliczny magazyn o komiksie i z komiksami. Pracujemy nad nim równolegle z podbojem internetu i mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli podzielić się konkretniejszymi informacjami.

No dobra, Szymon, jaki jest Twój ULUBIONY komiks. Możesz wymienić maksymalnie trzy tytuły.

To jest bardzo trudne pytanie, ale spróbujmy „Maus” Arta Spiegelmana, „Persepolis” Marjane Satrapi, „Black Hole” Charlesa Burnsa.

A Twój, Paweł? Też trzy.

Z przyjemnością! „Space Riders Volume 1” Fabiana Rangela z rysunkami Alexisa Ziritta, „The Cabbie” autorstwa Martiego oraz oczywiście „Maus” Arta Spiegelmana (chociaż bardzo blisko tego zestawienie jest też „Pijak” Hansa Fallady, którego zaadaptował Jakob Hinrichs).

Wesprzyj KRESKI na Patronite