Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

Są młodzi, są ambitni i przyjechali do Polski, gdzie obecnie żyją i pracują. Są Ukraińcami. Czym zajmują się na codzień i co oznacza dla nich słowo ambicja?

Daria / @xodarix

Czym zajmujesz się na co dzień?

Przyjechałam do Polski z centralnej części Ukrainy, najpierw do Rzeszowa, później do Krakowa. Na co dzień pracuję w dużej korporacji. Zajmuje się należnościami i finansami.  Za parę miesięcy zaczynam kolejny semestr na studiach w Rzeszowie –  robię magisterkę – to już wreszcie ostatni rok. W miarę możliwości staram się podróżować, ale często spotykam się z problemem, że nie mam z kim. Eksperymentuję ze swoim wyglądem. Bycie typową, stonowaną dziewczyną jest dla mnie najgorsze. Staram się przestrzegać zasad moralności i nie robić nikomu krzywdy – dbam o swoją karmę.

Czym jest dla Ciebie ambicja?

Po dwudziestu jeden latach życia zrozumiałam tylko, że „sky is the limit for me”. Bycie ambitnym kojarzy mi się przede wszystkim z wolnością i spontanicznością. Po przeprowadzce do Krakowa, coraz bardziej czuję potrzebę zmian. Teraz priorytetem jest przeprowadzka do nowego kraju, poznanie nowych ludzi. Swoboda myślenia, szeroki światopogląd, odwaga – to wszystko razem oznacza dla mnie bycie ambitną.

——

Kiki / @goldenboy.tattoo

Czym zajmujesz się na co dzień?

Codziennie tatuuję.

Czym jest dla Ciebie ambicja?

Ambicja jest siłą, która  nie daj mi zwolnić tempa swoje rozwoju. Jest to chęć bycia lepszym w tym co robię, docelowo najlepszym.

——

Sasza

Czym zajmujesz się na co dzień?

Studiuję projektowanie graficzne.

Czym jest dla Ciebie ambicja?

To stan ciągłego bycia niezadowolonym z samego siebie. Umiarkowana nerwica, uczucie winy za każdą zmarnowaną chwilę i ciągle dążenie, żeby coś komuś udowodnić, kiedy nikogo tak naprawdę to nie obchodzi. To jest masochistyczna stymulacja, na tym właśnie polega piękno istnienia.

——

Siostry Vellow – Netali i Odri / @vellow_netali @vellow_odri @vellow_band

Czym zajmujecie się na co dzień?

Jesteśmy Vellow sisters. Tworzymy własną muzykę w stylu electro-pop & funk, obecnie pracujemy nad nagraniem debiutanckiej płyty. Poza muzyką zawsze chciałyśmy być oryginalne i ubierać się ciekawie, więc już pięć lat temu zaczęłyśmy robić swoje rzeczy. Najpierw były to różne akcesoria w technice Estamp, później zaczęłyśmy naprawdę robić odzież, a z czasem szyć torebki, co z resztą robimy do dziś ;).

Czym jest dla Was ambicja?

Ambicja to coś, co mieszka w mojej głowie i znamy się od dawna, od dzieciństwa. „Ambi” włącza się zawsze w trudnych sytuacjach – charakteryzuje ją radość i aktywność. Kiedy spontanicznie przychodzi do mnie idea, „Ambi” popycha mnie do realizacji moich intencji i planów. Nie pozwala mi się wycofać. Każda skończona praca jest nową energią i radością dla mnie i pysznym posiłkiem dla mojej „Ambi”. Ceń i kochaj swoją wewnętrzną ambicję, dzięki niej pokonasz wszystko!

——

Vadym / @yel.low

Czym zajmujesz się na co dzień?

Jeśli miałbym opisać jednym zdaniem swoje życie, to brzmiałoby ono mniej więcej tak: „Jestem inżynierem energetyki jądrowej, który został artystą / ilustratorem / kreatorem / dyrektorem artystycznym / (etc.) po epileptycznym wypadku w Iranie”. Na co dzień tworzę i rysuję coś, co ma pewny kontekst – czy to narzucony artykułem z magazynu, czy to będący częścią czyjejś kampanii marketingowej, czy to po prostu mający ważny dla mnie przekaz lub odczucia, którymi chcę się podzielić wizualnie. „The message. The Feeling. The connection” – to właśnie liczy się najbardziej. Przy tym staram się używać „języka symbolicznego”, który – tak jak muzyka — jest zrozumiały każdemu.  Uwielbiam w ten sposób komunikować się z ludźmi z całego świata, z którymi (prawdopodobnie) nigdy się nie zobaczę. Od czasu od czasu wiążę też słowa w swetry lub opowiadania, a niektóre pomysły pokazuję w postaci instalacji lub performensów na wystawach artystycznych.

Czym jest dla Ciebie ambicja?

Niektórzy mówią, że musisz ocenić swoje możliwości na trzeźwo i dążyć do czegoś realnego, że nadmierny maksymalizm przeszkadza. Ja wolę celować w pewien ideał marzeń, nawet jeśli trochę nie trafię (ale będę przy tym gdzieś blisko), niż celować w coś bardziej przyziemnego i trafić od razu. Myślę, że właśnie takie podejście opisuje „ambicję” i przy tym, bycie ambitnym oznacza: nie poddawać się na drodze do celu. Jak to się czasem mówi: „przez ciernie do gwiazd”.

——

Zdjęcia: Dawid Groński || @dhgronski

Stylizacje i produkcja: Kata Haratym || @kataharatym

Asysta i set design: Sebastian Łuszczek || @sebastianluszczek

Makijaż: Adrianna Orych || @adoriasfxmakeup 

Spódnica, koszula, kurtka oraz spodnie denimowe od jarmula.com