Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

Już w ten weekend rusza 20., jubileuszowa edycja jednego z najciekawszych europejskich festiwali muzycznych – Melt! Festival. Co z tej okazji zaplanowali organizatorzy na tym owianym legendą festiwalu położonym na byłych terenach kopalni odkrywkowej węgla kamiennego, gdzieś między Berlinem a Lipskiem? Zobaczcie sami!

Ferropolis – już sama nazwa miejscowości, gdzie odbywa się MELT!, nie pozostawia obojętnym! Nasza ZŻekipa rusza na podbój „miasta żelaza”. Jednak zanim wsiądziemy w auto i ruszymy ku przygodzie, kilka słów o tym co nas tam czeka.

Na tegoroczną edycję organizatorzy zatroszczyli się o wyjątkowy, zobowiązujący z okazji okrągłej rocznicy, line-up. Na festiwalu, który jest malowniczo zlokalizowany pomiędzy muzeum techniki (ogromne maszyny, które wydobywały niegdyś węgiel) a jeziorem (z plażą!) zagrają m.in. Bonobo, Die Antwoord, M.I.A, Warpaint, GusGus, Richie Hawtin czy polski duet Catz’N Dogz! 

Melt co roku przyciąga wspaniałą publiczność z Niemiec i nie tylko – coraz liczniejszą grupę stanowią, poszukujący nowej jakości, Polacy! Swoje miejsce znajdzie tam każdy, niezależnie od wyznania, orientacji seksualnej, koloru skóry czy upodobań. Od lat zresztą organizatorom Melt’a przyświeca idea równości przy braku akceptacji dla zachowań rasistowskich czy ksenofobicznych.

 

Obserwuj Melt! na Facebooku! Polskojęzyczny profil robi dobrą robotę!

Mimo, że to muzyka elektroniczna dominuje na Melt, organizatorzy stawiają na różnorodność, więc na festiwalu będzie można zobaczyć artystów z również z innych zakątków alternatywy. Na 20. edycji imprezy wystąpi m.in. grupa Warpaint, która promować będzie zeszłoroczny album “Heads Up”, a także autorzy hitu “Lisztomania”, francuska grupa Phoenix. Jednym z headlinerów tegorocznej edycji (nie możemy się już doczekać!) będzie z kolei M.I.A., która przyjedzie promować swój świetny album “A.I.M.”

Muzyka to jednak nie wszystko! W tym roku festiwalowicze będą mogli premierowo doświadczyć przestrzennej instalacji świetlnej – FEED II, autorstwa chicagowskiego artysty Kurta Hentschlägera, który obecnie, jest jednym z najbardziej innowacyjnych współczesnych artystów multimedialnych. W ciągu dnia, aby odetchnąć trochę od tańca, będzie działać również Camp Utopia – gdzie odbywać się będą warsztaty m.in. z robienia makram, czy zajęcia z jogi.

Tak było rok temu, nie możemy się już doczekać tegorocznej edycji! Wspaniale co? Idziemy się pakować a wy już dzisiaj rozważajcie udział w przyszłorocznej edycji. Przez najbliższe kilka dni, będziemy relacjonować na naszym profilu na instagramie co się tam wyprawia.

Tymczasem do zobaczenia i… niech żyje techno!