Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

Jak mówi Michał Polak – autor zdjęć, zespół chciał zaprezentować melancholię skupiając się w głównej mierze na doświadczeniu przedwiośnia w kontekście obecności Saturna i jego wyraźnego wpływu na stan ciała, ducha i umysłu. Czy się udało? Zobaczcie poniżej!

W zachodniej astrologii, Saturn jest opisywany jako planeta zimna i sucha, flegatyczna i melancholijna, ziemista i męska. Jak mówi Michał: chcieliśmy ukazać młodego mężczyznę, w zasadzie chłopca na progu jego dorosłości, progu, którym w cyklu natury jest właśnie wczesna wiosna. To dlatego zdjęcia, zarówno te ukazujące postać ludzką, jak i te z kompozycjami martwych natur starają się być tak blisko natury jak to tylko możliwe. Doświadczenia samopoznania i momentu przejścia z zimy do wiosny, zarówno w znaczeniu dosłownym jak i metaforycznym dało niezwykle subtelny efekt. Naturalne, nieco zacienione światło i kolor niebieski symbolizują smutek oraz pewien nieopisany chłód. Materiały wykorzystane do scenografii to między innymi skóra byka, suche gałęzie z pąkami w stadium tuż przed wiosennym obudzeniem oraz porcelana.

Zdjęcia: Michał Polak / www.polakpolak.com

Make up: Adriana Tobiasz

Set design: Małgorzata Czekajło / www.malgorzataczekajlo.com

Model: Pawel @DK Models

Ubrania: doom 3000, marcin kosakowski, ralph lauren

Specjalne podziękowania dla Kema.

Michał Polak

Rocznik 1984. Urodzony i wychowany w Łodzi. Po studiach na kierunku administracja zajął się fotografią. Cieszy się zaufaniem twórców mody niezależnej takich jak Michał Szulc, Bola czy Martyna Sowik. We współpracy z projektantami szuka romantyzmu i poezji, ceniąc niestandardowe podejście do zjawiska mody. Owoce ich współpracy pojawiały się na łamach m.in. I-D Polska, Bullet Magazine, Label Magazine, Sezonu i wielu innych. Współtworzył przez wiele lat oprawę graficzną dla Off the schedule na Fashion Week Poland. Obok swoich nieszablonowych pomysłów równie dobrze odnajduje się w fotografii komercyjnej.