Prosty przepis na dobre życie
Slow Space to wspólny projekt marki PUMA i Oli Kwiatkowskiej, założycielki Slow Living Poland. W Krakowie każda i każdy będzie może teraz zadbać o siebie w bezpiecznej przestrzeni pod okiem znawczyń i ekspertek.
Jak powstała idea Slow Space?
W zeszłym roku wspólnie z dziewczynami pracującymi z marką PUMA stworzyłyśmy inkluzywne miejsce, w którym każdy może zadbać o siebie. Idea Slow Space łączy się bezpośrednio z DNA Slow Living Poland i moimi wartościami: prostotą, zwolnieniem, opieką nad ciałem i psychiką.
Wpasowuje się również w wizje PUMA, która już od dawna, za pośrednictwem różnorodnych kampanii oraz współpracy z inspirującymi ambasadorkami, wspiera działania kobiet na całym świecie, budując w nich pewność siebie oraz zachęcając do podejmowania kolejnych kroków w drodze po swoją lepszą przeszłość.
Pomysł na przestrzeń, w której spotkać mogą się kobiety, aby wspólnie się wyciszyć, uczyć i radzić ekspertek w kwestii dobrego życia chodziła mi po głowie już od wielu lat. Żyjemy w wymagających czasach. Zadbanie o swój dobrostan, zdrowie fizyczne i psychiczne dla wielu osób nie jest w tym momencie możliwym priorytetem, choćby ze względu na barierę finansową. Slow Space to miejsce, gdzie można skorzystać z zajęć, warsztatów i porad specjalistów praktycznie za darmo. Symboliczne kwoty za zarezerwowanie miejsca przeznaczamy na fundację Autonomia, która zajmuje się wsparciem psychologicznym w budowaniu własnej wartości.
Jak nie zgubić się w ogromnej ofercie zajęć z szeroko pojętego „wellness”?
Może to zabrzmi banalnie, ale mówię z własnego doświadczenia: warto słuchać intuicji i tego, co podpowiada nam ciało i nasz wewnętrzny głos. Jeśli ktoś nie ma dużego doświadczenia, a chciałby zacząć i nie do końca wie jak, warto zacząć od popularnych i ogólnorozwojowych zajęć, jaką jest choćby praktyka jogi. Zadajmy sobie proste pytania: czego potrzebuje moje ciało, a czego umysł? Czy czuję, że muszę zwolnić? A może odwrotnie – właśnie się rozruszać?
Mam wrażenie, że w idei Slow Space ważne jest spotkanie osobiste.
Nie da się odwzorować energii spotkania na żywo podczas zajęć online. Wciąż jeszcze jesteśmy po pandemii spragnieni spotkań z drugim człowiekiem. Czuję, że jako społeczeństwo jeszcze się nie nasyciliśmy. Dla mnie to też jest bardzo ważne. Dlatego robimy też dwa dni otwarte, dla wszystkich, którzy przegapią zapisy na konkretne zajęcia.
Jakim kluczem dobierałaś grupę ekspertek, które poprowadzą zajęcia w Slow Space?
Uśmiecham się, bo znowu padnie słowo „intuicja”. Mam dobrego nosa do ludzi i rzadko się na nich zawodzę. Tworząc pierwszą edycję stworzyłam w głowie listę kobiet, których pracę obserwuję i szanuję i tak udało nam się spotkać razem w jednej przestrzeni. W tym roku wyzwanie było nieco większe, bo zależało nam na zaangażowaniu dziewczyn z Krakowa, który jest dla mnie mniej znanym gruntem.
A jak Ty dbasz na co dzień o siebie? Bo obserwując Twoją działalność widzę, że powiedzenie „szewc bez butów chodzi” Ciebie nie dotyczy. Zdradź proszę kilka prostych patentów na wewnętrzny balans.
Jestem prostym człowiekiem, któremu niewiele potrzeba do szczęścia: odłożenie telefonu, spacer w lesie (im dłuższy tym lepszy) i w ogóle bliskość natury. Modnym ostatnio i dość niestety wyświechtanym określeniem jest „bycie tu i teraz”. Ale nie da się ukryć, że współcześnie jesteśmy coraz bardziej przebodźcowani. Spacer w lesie (i naprawdę nie musi to być egzotyczna dżungla) bez telefonu czyni dla mnie cuda. No i oczywiście regularna praktyka jogi. Lubię też bardzo zabiegi kosmetyczne. Lubię oddać się w dobre zaufane ręce innej kobiety i miło spędzić czas dbając o urodę.
Sięgnij po energię wiosny i odwiedź SLOW SPACE by PUMA w Krakowie
Slow Space by PUMA funkcjonować będzie jeszcze 4 czerwca 2023 r., w Krakowie przy ulicy Solnej 1 (Plac Bohaterów Getta). Przestrzeń odwiedzić będzie można również, bez zapisów
Sięgnij po energię wiosny i odwiedź SLOW SPACE by PUMA w Krakowie
Slow Space by PUMA funkcjonować będzie między 8 maja a 4 czerwca 2023 r., w Krakowie przy ulicy Solnej 1 (Plac Bohaterów Getta). Przestrzeń odwiedzić będzie można również, bez zapisów, jutro, 27 maja!