Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

Wibracje to pierwszy w Polsce i największy festiwal rozwojowy. Co to znaczy? To znaczy, że w ciągu pięciu dni trwania festiwalu spotkasz się tam z ludźmi, którzy nauczą cię dbać o twój dobrostan psychofizyczny. To legendarne wydarzenie wytworzyło wokół siebie społeczność – pasjonatów życia, kochających życie blisko natury. Otwartych, ciepłych, życzliwych – tworzących unikatową atmosferę tego festiwalu. Jeśli takie idee są ci bliskie lub chcesz się z nimi zapoznać, przyjedź między 26-30 lipca do miejscowości Giże na Mazury!

Czego się tam spodziewać?

Dla nas jednym z najfajniejszych punktów programu będzie spotkanie z etnobiologiem Łukaszem Łuczajem, o którym pisałyśmy nie raz na łamach magazynu „Zwykłe Życie”. Polecamy to spotkanie, bo nie ma drugiego takiego specjalisty od dzikich łąk i dzikiej kuchni.

Drugi punkt programu to wszystko co dotyczy permakultury oraz spotkanie z Natalią de Barbaro.

Na pewno super będą także wszystkie zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu.

Obszary

To pięciodniowe wydarzenie łączy kilka obszarów: wykłady prowadzone przez specjalistów, warsztaty, ceremonie, koncerty polskich i zagranicznych artystów, koncerty muzyki relaksacyjnej (gongi, misy tybetańskie, kamertony), strefy tematyczne (ziół, konopi, umysłu, malucha) oraz strefę targową z usługami i towarami dotyczącymi zdrowego trybu życia, zero waste, ekomody oraz zdrowym, wegetariańskim jedzeniem.

„W czasach instant, gdzie wszystko jest natychmiastowe, średniej jakości i powierzchowne, Wibracje sięgają głębiej. Wyróżniamy się, bo przyciągamy osoby o pewnej dojrzałości, świadomym stylu życia i otwartości. Promujemy ideę, że życie w pełnym zdrowiu i równowadze jest na wyciągnięcie ręki” – mówią organizatorzy Wibracji.

Tematy

Tematy, które są podejmowane na festiwalu to: psychologia, holistyczne podejście do zdrowia, medycyna niekonwencjonalna, rozwój świadomości, praca z ciałem, badania i odkrycia naukowe, które odsłaniają naturę rzeczywistości i nas samych, dojrzała ekologia i permakultura, naturalne budownictwo, szamanizm czy enteogeny. Spotkania prowadzone są przez najlepszych fachowców, pracowników naukowych, pasjonatów, osoby o ugruntowanej etyce i wiedzy.

Tegoroczny program

Wśród prelegentów z rozmaitych dziedzin znaleźli się m.in. Natalia de Barbaro – autorka książki „Czuła Przewodniczka”, „Bioróżnorodność w Twoim ogrodzie” Łukasz Łuczaj, „Terapie psychodeliczne” Piotr Matejuk, Grzegorz Pawłowski – specjalista pracy z oddechem, Ya’Acov Darling Khan, współzałożyciel współczesnej szamańskiej praktyki znanej jako Movement Medicine. Dzień zaczyna się wspólnymi ćwiczeniami, a kończy wielkimi ogniskami i zabawą do rana. Nie zabraknie też licznych zajęć dla skierowanych do rodzin, np. warsztaty ruchowe Bliskość w ruchu, czy wykład na temat świadomego rodzicielstwa. Mocną częścią programu są warsztaty nastawione na świadomą pracę z ciałem: kontakt improwizacja, joga, Qigong, bioenergetyka Lowena.

 

Nazwa festiwalu została zainspirowana słowami znanego wynalazcy Nikoli Tesli: „Jeśli chcesz poznać sekrety wszechświata, myśl w kategoriach energii, częstotliwości i wibracji”.

Medicine Music i światowa elektronika

Line-up muzyczny na światowym poziomie: Mose, Ayla Schafer, Nessi Gomes, Janax Pacha, ShataQS, Viken Arman i wielu innych. A także bogata scena uwalniającego tańca: Ecstatic Dance, Biodanza, Movement Medicine.

 

GDZIE I KIEDY:

26–30 lipca 2023 (środa–niedziela)

Giże koło Olecka, Mazury Garbate

TUTAJ PEŁEN PROGRAM I BILETY

Zapraszamy serdecznie!