Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

Targi Jedyne w Swoim Rodzaju już 16-17 października w MCK Katowice. To premierowa edycja wydarzenia poświęconego wyjątkowym przedmiotom i ich twórcom. Handmade, kosmetyki naturalne i zero waste to tylko kilka z kategorii, które znajdziemy na Targach.

Ideą przyświecającą wydarzeniu jest chęć popularyzacji polskiego craftu. Pojawią się na nim wystawcy z kategorii takich jak ceramika, handmade, rośliny, biżuteria, zero waste, zapachy, kosmetyki naturalne, moda i więcej. Uczestnicy mogą też liczyć na specjalną strefę smaków, na której pojawią się ekologiczne gastronomiczne propozycje.

– Naszym celem jest popularyzacja polskiego craftu. Pod tym hasłem rozumiemy nie tylko zaprezentowanie ludziom wyjątkowych przedmiotów, ale przede wszystkim przybliżenie im twórców tych przedmiotów. Wiele z produktów, które pojawią się na Targach jest wykonanych ręcznie, to np. autorskie świece sojowe czy meble. Chcemy pokazać, że za tym stoją ludzie z naprawdę dużą pasją do tego, co robią – mówią Organizatorzy.

Przez dwa dni trwania Targów odbywać będą się wystąpienia wybranych wystawców, którzy opowiedzą o swojej działalności, a także panele dyskusyjne, podczas których poruszone zostaną tematy takie jak możliwości rozwoju craftu czy wprowadzanie produktu na rynek.

Równolegle z Targami w MCK Katowice będą miały miejsce dwa wydarzenia towarzyszące:

  • SWEX – streetwear expo, targi marek streetwearowych, na których pojawią się projektanci i twórcy streetwearu
  • C-Art Days – wydarzenie zrzeszające artystów-plastyków i miłośników sztuki z całej Polski

– Widząc jak rozwija się polski streetwear postanowiliśmy stworzyć dla niego platformę podczas Targów. Możemy się pochwalić wystawcami, których odzież i akcesoria są nie tylko dobrej jakości, ale także zostały stworzone z minimalną szkodą dla środowiska. Czasem to ubrania z upcyclingu, a czasem z certyfikowanych materiałów, które zostały wykonane z dbałością o naturę – mówią Organizatorzy.

W strefie C-Art Days będzie można zobaczyć obrazy, cyjanotypie i grafiki oraz nawiązać dialog z artystami i ich twórczością.

 

*Zdjęcie główne przedstawia markę PanSzymonKot 

Wydarzenie organizowane jest przez firmę Craft Event.

Tutaj kupisz bilety

Zobacz stronę MITO SITO

Zobacz stronę Oskar Ślazyk

Zobacz stronę Przaja Ci

Zobacz stronę PanSzymonKot

Zapraszamy na stronę Targów Jedynych w Swoim Rodzaju

Reklama