Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

Można chyba już śmiało powiedzieć, że Medicine słynie ze współpracy z polskimi ilustratorami i grafikami. Niedawno pojawiła się kolekcja, w której znalazły się inspirujące wzory dla każdego, kto szanuje nietuzinkowy look i nie lubi w modzie nudy. Odkryj Grafikę Polską w najlepszym wydaniu!

Do stworzenia kreatywnych prac Medicine zaprosiło do współpracy aż 12 utalentowanych artystów, za sprawą których kolekcja stała się barwna i różnorodna.

Ewelina Gąska
Specjalizuje się w projektowaniu m.in. okładek magazynów, książek, płyt, opraw graficznych wydarzeń, ilustracji. Znakiem rozpoznawczym jej prac jest mocny, intensywny kolor, mnogość patternów oraz abstrakcyjnych kształtów. Na swoim koncie ma liczne wygrane konkursy graficzne, m.in. srebro i nominację w konkursie Klubu Twórców Reklamy KTR.

Aga Gajos
Ukończyła projektowanie ubioru i druku na tkaninie na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Laureatka wielu konkursów, wyróżniona m.in. nagrodą WGSN – wiodącego na świecie portalu prognozującego i narzucającego trendy. W jej twórczości dominują mocne kolory oraz oszczędne, ale bardzo ekspresyjne kreski i plamy tworzące wielobarwne kolaże i wyraziste, syntetyczne portrety.

Daga Skwarska
Absolwentka gdańskiego i warszawskiego PJATK. Graficzka, ilustratorka, plakacistka i od niedawna tatuatorka. Brała udział w wystawach krajowych, jak i międzynarodowych, m.in. w Norwegii, Rosji czy na Słowenii. Laureatka konkursów graficznych i ilustratorskich. W pracach stawia na mocną narrację, dosadność i zabawę treścią.

Łukasz Kundzicz
Jest absolwentem grafiki na ASP w Warszawie oraz projektowania ubioru w Łodzi. Jego prace silnie zakorzenione są w sztuce ulicznej – on sam o sobie mówi, że pochodzi z dwóch światów. Jednym jest środowisko artystyczne w rozumieniu akademickim. Drugi z kolei, to właśnie świat sztuki niesformalizowanej, wolnej od instytucji – tworzonej przez artystów ulicznych.

Juan Sebastián Rubiano
Mieszka i pracuje jako ilustrator i projektant zabawek drewnianych w Krakowie. Jego osobiste prace często zawierają kombinację stylów i technik oraz przedstawiają poetyckie, surrealistyczne sceny czy postacie. Czerpie dużo inspiracji z malarstwa, książek i muzyki.

Karol Jaźwiński
Zajmuje się̨ tworzeniem plakatów, ilustracji oraz grafik do gier. Swoją przygodę z tworzeniem zaczął od tradycyjnego malarstwa olejnego, jednak po odkryciu możliwości, jakie oferuje komputer, przerzucił się na sztukę cyfrową. Lubi zgłębiać już istniejące bogactwo natury i kosmosu,
a następnie przekładać́ je na formy plastyczne.

Kinga Czaplicka
Graficzka i kolorystka z miłości i wyboru. W swoich grafikach inspiruje się człowiekiem oraz motywami roślinnymi. Lineartowe szkice łączy z abstrakcyjnymi, kolorowymi plamami. Joanna Patejuk (Chócherko Art) Absolwentka Gdańskiego AWF-u. Pochodzi z Białego Boru w województwie Zachodniopomorskim. Profesjonalny dżokej i trener koni wyścigowych, artysta samouk. Od ponad 20 lat „na końskim grzbiecie podąża po świecie”, łącząc dwie pasje – wyścigi konne i sztukę. 11 lat temu odnalazła swój dom w Dubaju.

Natalia Jura
Urodzona w 1992 r., studiowała grafikę na ASP w Krakowie, gdzie w Pracowni Rysunku II w 2017 r. obroniła dyplom „CZARNY PUNKT“. Teraz zajmuje się ilustracją, a czasami i projektami graficzno-typograficznymi, które tym ilustracjom towarzyszą.

Joanna Osińska
Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych w Toruniu. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych z zakresu malarstwa, grafiki, fotografii i sztuki interdyscyplinarnej. Najbliższe jest jej malarstwo, w którym w sposób abstrakcyjny nadaje nowe życie krajobrazom.

Siergiej Kanarski
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku urodzony na Krymie. Zajmuje się zarówno muzyką, jak i obrazem.
Eksperymentuje z różnymi dziedzinami i technikami, przeplatając fotografię z ilustracją, animację z filmem i tworząc do niej muzykę. Najbardziej inspiruje go natura i jej współistnienie z ludźmi.

Andrzej (Moczito) Doliński
Z wykształcenia jest plastykiem, ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych w Łodzi, specjalność formy użytkowe-wyroby unikatowe. Od 5 lat tatuuje. Kocha tworzyć, bez sztuki nie wyobraża sobie życia. Swoje prace określa jako delikatne, kobiece.

Cykliczny projekt Medicine Grafika Polska, realizowany w oparciu o internetowy Bank Grafik, ma na celu promocję młodych i zdolnych artystów oraz wsparcie rodzimej twórczości.

 

Grafika polska jest tutaj

Reklama