Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

MOSCOT to pięciopokoleniowa, rodzinna amerykańska marka luksusowych okularów z siedzibą w Nowym Jorku. Marka specjalizuje się w oprawach optycznych i okularach przeciwsłonecznych. Została założona w dzielnicy Lower East Side na Manhattanie w 1915 roku przez Hymana Moscota, co czyni ją jedną z najstarszych lokalnych firm w Nowym Jorku, a także 21. najstarszą firmą okularową na świecie, która działa do dziś!

Hyman Moscot zaczynał swój okularowy biznes od sprzedawania okularów z wózka, z którym przemierzał Lower East Side. Dziś wózek Hymana jest elementem logo firmy. Po kilku latach do biznesu dołączył Sol, syn Hymana, który mimo młodego wieku – miał zaledwie 15 lat – okazał się świetnym sprzedawcą i w 1925 roku otworzył razem z ojcem pierwszy sklep firmowy na Orchard Street, a po 10 latach zarządzał już własnym salonem na Rivington Street.

Okulary Moscotów podbiły Nowy Jork – były niedrogie, trwałe i modne. Na początku lat 50. prezesem firmy MOSCOT został syn Sola – Joel, dzięki któremu marka stała się jednym z najbardziej znanych i lubianych nowojorskich „optyków”. Polityka firmy, wprowadzona przez Joela, polegała na wierności tradycji, szacunku dla historii i kreowaniu wizerunku MOSCOT. Chciał on by marka miała była postrzegana jako „optyk z sąsiedztwa”, a nie sklep z okularami, gdzie wprawdzie jest ogromny wybór okularów, ale trudno o profesjonalną obsługę i indywidualne podejście do klienta. W salonach MOSCOT było inaczej – kiedy inne firmy optyczne przyciągały klientów wymyślnymi, bogato zdobionymi okularami, Joel postawił na wysoką jakość, ponadczasowy, klasyczny wygląd oprawek i obsługę na najwyższym poziomie. Nie zapomniał również o wykwalifikowanej kadrze optyków. To wszystko wciąż jest największą siłą marki MOSCOT.

Dodatkowo Harvey Moscot, uważa, że oprócz zarabiania pieniędzy niezwykle ważne jest dzielenie się nimi. Z zaangażowaniem wspiera akcje charytatywne – powołał do życia też własną fundację. W 2009 roku marka otrzymała nagrodę za działalność charytatywną: „Moscot Mobileyes Foundation” – „objazdowe” sklepy i gabinety optyczne, które od 6 lat docierają do nowojorskich szkół i domów dziecka. Pracownicy firmy i eksperci badają za darmo dzieci i wyposażają w okulary te z najbiedniejszych rodzin.

Okulary MOSCOT dostępne są w wyselekcjonowanych salonach optycznych w Polsce.

KOLEKCJA SS21

MOSCOT, idąc naprzód, pragnie wypełnić lukę – budując relacje i wspólnotę po tym bezprecedensowym roku, który wymusił na nas nowy wymiar społecznego dystansu i fizycznego odizolowania. Nagranie z kolekcji Wiosna 2021, które powstało na, pod i wokół Manhattan Bridge, jednego z 21 kultowych mostów łączących świat z Manhattanem, uwydatnia wytrzymałość opraw poprzez wnikliwą analizę użytych materiałów i ich wykonania.

“Odwzorowanie solidnych metalowych tekstur i energicznego drgania słynnego mostu Manhattan Bridge było kluczowym akcentem dla nowych modeli, które zostały w tym sezonie wykonane ręcznie jako serie limitowane, jak np. wykonane z czystego tytanu GONIF czy też świadomie oversize’owe TAMAVAT,” – mówi Dyrektor Naczelny ds. Projektowania i 5 Generacji, Zack Moscot. I dodaje: “Źródłem inspiracji było nasze Lower East Side DNA, oraz pewne charakterystyczne cechy Nowego Jorku, które przedstawiają naszą wyjątkową i trudną historię.”

Gdy ogarnia nas nostalgia, a miasto coraz wyraźniej zaznacza swoją obecność, MOSCOT rusza z nową kolekcją, która połączy świat z rodzinną spuścizną i siłą Nowego Jorku.

 

Hyman Moscot zaczynał swój okularowy biznes od sprzedawania okularów z wózka, z którym przemierzał Lower East Side. Dziś wózek Hymana jest elementem logo firmy. Po kilku latach do biznesu dołączył Sol, syn Hymana, który mimo młodego wieku – miał zaledwie 15 lat – okazał się świetnym sprzedawcą i w 1925 roku otworzył razem z ojcem pierwszy sklep firmowy na Orchard Street, a po 10 latach zarządzał już własnym salonem na Rivington Street.

O MOSCOT

Korzenie marki optycznej MOSCOT sięgają Ameryki, a wszystko za sprawą pradziadka i patriarchy rodziny, Hymana Moscota, który przez Ellis Island w 1899 roku przybył z Europy Wschodniej. Hyman rozpoczął sprzedaż gotowych okularów prosto z wózka przy Orchard Street na słynnej Lower East Side na Manhattanie. Dziś, ponad sto lat później, MOSCOT jest nowojorską firmą, znaną na całym świecie dzięki swoim kultowym okularom. MOSCOT łączy swoją niepowtarzalnie wyrafinowaną, śródmiejską estetykę z ponad 100-letnim doświadczeniem i niezrównanym kunsztem, tworząc ponadczasowe okulary. MOSCOT, uznawany obecnie za światową markę branży fashion, lecz w sercach wciąż funkcjonuje jako osiedlowy salon optyczny.

Tu znajdziecie adresy sklepów, które sprzedają okulary Moscot