Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

Minimalizm, świeże wzory i piękne kolory. Brzmi jak Ucon Acrobatics – marka tworząca plecaki, nerki i saszetki codziennego użytku pochodząca z Berlina prawie dwadzieścia lat temu przyczyniła się do wielkiego modowego powrotu plecaków. Dziś Ucona nie sposób przeoczyć na ulicy, a marka raz po raz oferuje nowe kolory i wzory.

W Ucon Acrobatics użytkowość jest równie ważna co artyzm. Ich rzeczy są więc praktyczne, ale też wyjątkowo piękne i wyraziste, jeśli chodzi o design. Skromne, minimalistyczne formy łączą się tu z barwą. Lubimy łączenia nieoczywistych kolorów i w ogóle całą uconową paletę barw. Twórcy marki regularnie podejmują współprace z początkującymi artystami i projektantami.

Ucon Acrobatics to wytrzymałe materiały z recyklingu. Firma zaczynała od produkcji plecaków i toreb z bawełny, ale bawełna bawełnie nierówna, coraz trudniej znaleźć taką ze zrównoważonego, etycznego źródła. Poza tym przy produkcji bawełny zużuwa się gigantyczne ilości wody. Dlatego plecaki Ucon Acrobatics zrobione są w jak największej możliwie części z materiałów z odzysku, głównie ze sztucznych włókien, które powstają z przetworzenia plastikowych butelek. To bardzo wytrzymały materiał, a do tego wodoodporny.

Plecaki mają długo służyć zabieganym i wymagającym mieszkańcom miast. Zewnętrze plecaka jest równie ważne jak jego wnętrze. W Uconach jest zadzwiająco dużo miejsca i kieszonki, żeby dobrze i wygodnie ułożyć swoje rzeczy.

 

A teraz najważniejsze. Wartości marki. Rzeczy Ucon Acrobatics tworzone są od początku do końca z poszanowaniem środowiska, a z zysku ze sprzedaży plecaków marka wspiera organizacje proeko, jak np. PETA. Zrównoważony rozwój to także poszanowanie sprawiedliwych warunków pracy. Produkcja Ucon Acrobatics jest jak najbardziej fair trade. Fair trade „made in China”? – zapytacie. Ucon Acrobatics burzy mity o chińskiej produkcji. Ich dostawcy to długoterminowi kontrahenci, którzy zostali starannie wybrani przez twórców. Ci mają pewność, że tamtejsi pracownicy są godnie opłacani. Na stronie marki możecie zobaczyć fabrykę, w której szyje się Ucony. To manufaktura w regionie, który specjalizuje się w produkcji toreb i pleacaków. Warto to też wspomnieć o pięknym biurze, studiu projektowym i showroomie czyli siedzibie marki, która została zaadaptowana w odnowionej stajni. Dla Ucon Acrobatics człowiek jest bardzo ważny. I to nie tylko ten, który kupuje i nosi ich akcesoria. Marka wspiera też organizację Deutschland Hilft – organizację zajmującą się pomocą humanitarną.

Jeśli to wszystko nie przekonało Was do Ucon Acrobatics, to już nie wiemy co może, bo mamy tutaj absolutny Total Package!

Plecaki Ucon Acrobatics kupisz u Pana Pablo

Reklama