Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

W codzienności, w której żyjemy, pełnej nowych definicji oraz pytań podważających zastany status quo, marki modowe również zabierają głos w dyskusji o tożsamości płciowej i orientacji seksualnej. Bo czy moda ma płeć? W pierwszym odruchu chciałoby się powiedzieć zdecydowane: tak! Ale czy na pewno? Kolejne marki pokazują, że odpowiedź już nie do końca jest tak oczywista jak kiedyś. 

Najnowsza kolekcja Shapes od kultowej marki Converse to ubrania, którym to Ty nadajesz charakter oraz definiujesz ich przynależność płciową. Koniec z zastanawianiem się, czy ta bluza aby nie jest zbyt męska, a spodnie zbyt dziewczęce. Podobają Ci się? Załóż je! Converse stawia na ubrania gender-free: spodnie, bluzy i t-shirty, które można nosić po swojemu, jak tylko chcesz i kiedy chcesz. 

 

Kolekcja Shapes, której hasłem przewodnim jest „for Every Body”, została zaprojektowana z myślą o każdym ciele, a rozmiar jest tylko punktem odniesienia. Liczba standardowych czternastu rozmiarów męskich i damskich (dajecie wiarę, że jest ich aż tyle?) w Shapes została zmniejszona do zaledwie… czterech! To ogromna oszczędność materiału (kolekcja została odszyta w 50% z bawełny pochodzącej z recyklingu i w 50% z bawełny surowej) i pracy. Jest zatem eko i sustainable, co powoli staje się standardem, również – a może przede wszystkim – u dużych graczy.

Kolekcja Converse Shapes – for Every Body dostępna w sklepach stacjonarnych oraz TUTAJ!

Pamiętaj – to Ty definiujesz ubrania, a nie one ciebie. Dokonuj świadomych wyborów.