Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

Jesteś w posiadaniu sterty rzeczy, których już nie używasz? Bazar Miejski pomoże ci z ich sprzedażą. Wystarczy zarejestrować się na stronie i je przynieść, a zespół sklepu zajmie się resztą. Bazar Miejski znany mieszkańcom Warszawy z jego śródmiejskiej i żoliborskiej miejscówki, właśnie otwiera kolejny punkt – tym razem we Wrocławiu, przy ulicy Henryka Brodatego 11 na Nadodrzu.

Prosty system sprzedaży w duchu zero waste to jedno, ale Bazar Miejski to przede wszystkim miejsce odkryć i spotkań. Pierwszy punkt BM powstał w Warszawie w 2017 roku przy Oleandrów. Idea utrzymywania rzeczy we wtórnym obiegu szybko zyskała na popularności, a lokal w Śródmieściu Południowym zapełnił się ubraniami, kosmetykami, książkami – znaleźć można było nawet kilkunastoletniego GameBoya. Sprzedający w mgnieniu oka stali się również kupującymi (redakcja ZŻ również!), bo okazało się, że w jednym miejscu można znaleźć dziesiątki ciekawych, niepowtarzalnych i często zaskakujących rzeczy.  

Mimo różnych utrudnień i opóźnień związanych z pandemią, w zeszłym tygodniu udało się otworzyć drugi Bazar Miejski w Warszawie, a już 11 czerwca BM zadebiutuje we Wrocławiu. I to właśnie dolnośląska filia będzie najbardziej wszechstronnym miejscem spotkań. W dzień będzie można napić się pysznej kawy i zjeść coś słodkiego, a wieczorem przeistoczy się w bar z muzyką na żywo graną z winyli. Po sąsiedzku, bo w odległości kilku metrów od sklepowych regałów.

„Zależało nam na stworzeniu przestrzeni, gdzie wymieniać będzie można nie tylko rzeczy, ale i myśli, a także zrelaksować się, odpocząć, poznać nowych ludzi” - komentuje Bartek Strzelecki, jeden z twórców Bazaru Miejskiego na Nadodrzu. 

Otwarcie, które rozpocznie czerwcowy długi weekend, przybierze formę garażówki i sąsiedzkiego spotkania. Będzie można szperać w regałach, złapać piwko czy napić się lemoniady. To garażówka w stylu Bazaru Miejskiego, więc wystawionych rzeczy nie będzie trzeba zabierać do domu – zostaną na wynajętych regałach. Jeżeli chcecie coś sprzedać, warto nie zwlekać z decyzją! Pierwsi wystawcy otrzymają promocyjną cenę rezerwacji regału – za 20 zł kram będzie mógł zostać w Bazarze Miejskim na cały tydzień. Wystarczy wejść na wroclaw.bazarmiejski.com/sprzedaj i użyć kodu rabatowego: 96WDB8DU.

Sprzedając i kupując w Bazarze Miejskim nie mnożysz przyszłych odpadów i nie przykładasz ręki do nadprodukcji towarów. To na szczęście coraz popularniejsza idea. W połączeniu z kawiarnią i barem, nowy BM przy ul. Henryka Brodatego 11 może stać się szybko popularną miejscówką na kulturalno-towarzyskiej mapie Wrocławia. Czego serdecznie im życzymy!