Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

Roślinna zajawka trwa w najlepsze. Jednak co w tym temacie można powiedzieć nowego? A no można! Siedząc na kwarantannie, scrollując Instagram i Facebooka natrafiłem na kilka marek, które temat roślin traktują nieco inaczej, na swój sposób.

Sadzonka to młoda polska marka, która jak sama o sobie pisze, produkuje „ubrania z takimi troche smutnymi sadzonkami.” Smutnymi, ale super cute! W ich portfolio znajdziecie kilka modeli ubrań, których basicowy i wyciągnięty rodem z lat 90. charakter został przełamany za pomocą charakterystycznych „smutnych” nadruków czy haftów. Rzeczy od Sadzonki można zobaczyć na profilu marki na Instagramie (TUTAJ) i na stronie internetowej (TUTAJ). Jednak to co produkują to dla mnie jedno, ale to jak się komunikują, ich zdjęcia, estetyczna konsekwencja i ogólny vibe – to drugie, ja się zakochałem. Dla wszystkich cool dzieciaków – Sadzonka to adres obowiązkowy.

 

 

Karolinę Kulis poznałem dzięki jej zgłoszeniu na marcowe Niech Żyją Dziewczyny. Karolina napisała do nas jako projektantka oraz założycielka marki Bloom Ceramic, zajmująca się produkcją nawadniaczy do roślin. Zapytacie: nawadniacze do roślin, serio? No tak! Bo te od Karoliny są nie tylko użyteczne, ale przede wszystkim są oszczędne w formie, skromne i naturalnie szczere. Dzięki zastosowanemu tworzywu – ceramice z gliny szamotowej, wypalanej w niskiej temperaturze w naturalny sposób przepuszczają wodę, a szamot sprawia, że naczynie jest bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Szklanym kulom wyglądającym w doniczce jak dziwna narośl mówię zdecydowanie nie, ale nawadniacze od Karoliny to zupełnie inna historia. Markę Bloom Ceramic możecie śledzić na Instagramie (TUTAJ), Facebooku (TUTAJ) oraz na stronie www (TUTAJ).

Zgoła inne podejeście do tematu roślin ma marka Hemp Juice. Niech was nie zwiedzie nazwa, choć konopne skojarzenia są jak najbardziej na miejscu – marka Hemp Juice (TUTAJ) zajmuje się produkcją suplementów diety z konopii, ale haju tutaj nie będzie. Bo i nie o to tutaj chodzi. Olejki CBD, bo o nich tutaj mowa w pozytywny sposób mogą wpłynąć na twoje stany lękowe, bóle, stany depresyjne, bezsenność czy stres. Brzmi jak wybawienie z obecnej sytuacji? Całkiem możliwe, choć jak piszą na swojej stronie producenci: „CBD nie jest cudownym eliksirem, który rozwiąże wszystkie Twoje problemy, ale może być kroplą, która przechyli szalę samopoczucia na Twoją korzyść”. A wiedzieliście że uprawa konopii ma ujemny bilans węglowy? No to teraz już wiecie.

„Family tree” to jeden z projektów artystycznych Ewy Cieniak. Na czym polega? To haftowane obrazy ukazujące portrety osób bliskich Ewie – babci, mamy, siostry czy syna. Ewa w swojej twórczości postawiła na haft – traktując go nie tylko jako twórcze medium ale również treść swoich prac. Twórczość Ewy możecie śledzić na jej Instagramie (TUTAJ) a więcej archiwalnych prac i projektów możecie obejrzeć na jej stronie (TUTAJ).

Czynie Ceramics to mała pracownia ceramiczna, za którą stoi Izabela Tymusz. W jej pracowni powstają naczynia użytkowe: kubki, talerze, doniczki, wazony czy misy i miseczki wszelkich pojemności, wykonane z cieniutkiej porcelany, malowanej w geometryczne lub abstrakcyjne wzory, często i gęsto dekorowane prawdziwym złotem lub platyną. Wszystkie wyroby od Czynie powstają ręcznie, więc każda rzecz jest jedyna w swoim rodzaju i wyjątkowa. Rzeczy od Czynie szukaj na Pakamerze (TUTAJ) oraz na Instagramie (TUTAJ).