Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

Nowa kolekcja Levi’s Made & Crafted na wiosnę/lato 2020 to kreatywny miks marokańskiej bohemy artystycznej i mody ulicznej prosto ze słonecznej Kaliforni.

W nowej kolekcji Levi’s Made & Crafted Wiosna/Lato 2020 Kalifornia spotyka się z Maroko! Dzięki szerokiej gamie delikatnych, neutralnie pustynnych i nadmorskich odcieni, z akcentami głębokiego indygo, kolekcja California Casbah łączy artystyczne duchy tych dwóch słonecznych, choć różnych od siebie, rajów. Nowa propozycja od Levi’s to mieszanka streetwear’u, wysokiej jakości materiałów oraz niestandardowych konstrukcji, które definiują tak ulubioną przez fanów marki, oraz przez nas, linię Levi’s Made & Crafted.

„Kolekcja California Casbah jest prosta i nowoczesna. Przyglądaliśmy się naszym archiwom z połowy wieku i w odwołaniu do nich, wprowadziliśmy bardziej kobiece, współczesne sylwetki. Robimy to w palecie kolorów, która przywodzi na myśl odcienie ciepłych, piaszczystych ugrów – terakot i pustynnych różów.”, mówi Nicolle Arbour, główna projektantka linii Levi’s Made & Crafted.

Kobiece sylwetki skupiają się na oversize’owych krojach z szeregiem wysokich, luźnych dżinsów, połączonych ze swobodnymi kurtkami Truckers. Szersza nogawka Barrel Jean powraca w kolekcji Wiosna Lato 2020 wraz z nową sylwetką dżinsów  The Column o wysokim stanie talii i luźną nogawką. Wykończenia dżinsowe opierają się na różnych odcieniach indygo, ciepłej terakoty i pustynnych kolorów. Charakterystycznym elementem kolekcji są ręcznie wykonane hafty i metalowe nity, które przywodzą na myśl charakter tradycyjnych marokańskich kocy. Charakterystycznym dla kolekcji zestawem jest Palmer Overcoat oraz Cinch Tab Shor. Obie sylwetki są inspirowane florą Maroko i Kalifornii. Jeśli chodzi o kroje, to w tym sezonie chodzi o kobiecość i zabawę z proporcjami.

Męska kolekcja LMC to przede wszystkim neutralne odcienie: krem i ecru, zestawione z głębokimi odcieniami indygo. Pod względem wykończenia i tekstury w kolekcji chodzi o eksperymenty – łączenie nadruku płytek, z marokańskimi elementami kocy ślubnych i nieregularnym wybielaniem, co dodaje trochę współczesnego, streetowego charakteru. Wyróżniającym się elementem jest Drop Shoulder Mackintosh – wodoodporny płaszcz przeciwdeszczowy w kolorze indygo, do którego można dobrać workowate Relaxed Chino, tworząc wyrafinowany zestaw prosto z kalifornijskich ulic.

„To, co robimy w tym sezonie, to połączenie wpływów bohemy artystycznej Maroka z klimatem odzieży ulicznej z ulic LA czy San Francisco. Stworzyło to niepowtarzalny wygląd kolekcji, który jest wyrafinowany, nowoczesny i bardzo współczesny.”, mówi Nicolas Rendic, główny projektant linii Levi’s Made & Crafted.

Kolekcja Wiosna/Lato 2020 to również linia dżinsów i kurtek Trucker, które parując, można nosić jako ulubiony dżinsowy kombinezon. Niezależnie jak łączone są elementy, jakość wykończenia oraz konstrukcja zawsze są widoczne. Podobnie jak nieregularne barwienie tkaniny i wybielanie, które tworzą ciekawą wizualnie teksturę dla wielu dżinsowych propozycji. Ręcznie robiony haft na dżinsach i kurtkach Trucker, a także mieszanka kolorów pustyni i spranych kamiennych odcieni składają się na kolekcję, która przyciąga wzrok.

W nadchodzącym sezonie, projektanci i technolodzy kolekcji Levi’s Made & Crafted zrobi kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju marki. Uzyskali to poprzez wykorzystanie tkaniny o nazwie TencelTM x RefibraTM, trwałego włókna wysokiej jakości, wykonanego z drewna, pochodzą̨cego ze „zrównoważonych lasów” oraz skrawków bawełny z recyklingu. To materiał, który nadaje się idealnie dla całej gamy ubrań. Ale to nie wszystko! Wplecione w Type II Worn Trucker i Barell in Majore, konopie są nie do odróżnienia od tradycyjnej bawełny a zużywają znacznie mniej wody i pestycydów w procesie produkcji.

I ostatnie, choć nie najmniej ważne – Levi’s Made & Crafted wprowadza organicznie uprawianą bawełnę̨ w projektach spodni i kurtek dżinsowych oraz w dzianinowych „górach”. Ekologiczne systemy hodowli i uprawy utrzymują żyzność gleby, zmniejszają stosowanie toksycznych i uporczywych pestycydów i nawozów oraz pomagają utrzymać różnorodność́ biologiczną. Jest to kolekcja, która łączy ze sobą wysoką jakość, niezrównany styl i odpowiedzialność za środowisko. A takie rozwiązania lubimy najbardziej!

//

Kolekcja Levi’s Made & Crafted dostępna w sklepie internetowym marki, TUTAJ.