Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

Nie ma co się oszukiwać, już jest grudzień i wszyscy myślimy o świętach, które przyjdą szybciej, niż się spodziewamy. Ja pewnie znów zostanę na kilka dni przed Wigilią z listą osób do obdarowania, brakiem pomysłów i postanowieniem, że w przyszłym roku zajmę się tym wcześniej.

A jak jest u was? Robicie prezenty własnoręcznie czy kupujecie? Jeśli kupujecie, to gdzie? Internet, targi, małe butiki czy olbrzymie centra handlowe? Planujecie zakupy z dużym wyprzedzeniem, a może wpadacie do sklepu na ostatnią chwilę? Mamy teraz mnóstwo możliwości, a czasu coraz mniej, dlatego warto się rozejrzeć i sprawdzić, co oferuje nam najbliższa okolica, w której mieszkamy, pracujemy lub po prostu lubimy bywać. Ja tak właśnie trafiłam dwa lata temu do concept store’u Slou w samym sercu Starych Bielan.

W Slou znajdziecie wyselekcjonowane produkty polskich i zagranicznych twórców. Wszystko dla każdego – lniane kimona, wełniane swetry i akcesoria, zmysłowa bielizna, butelki termiczne zaprojektowane z dbałością o każdy detal, ręcznie tworzona biżuteria, książki dla dzieci, naturalne kosmetyki, akcesoria domowe i zawsze dostępne oryginalne odmiany roślin. Zastanówcie się więc na spokojnie, co sprawi radość waszym najbliższym, zostanie z nimi na dłużej, i odwiedźcie Slou, przy alei Zjednoczenia, gdzie dostaniecie niebanalny prezent.

Miejsce zostało założone przez Joannę i Pawła, którzy od zawsze byli związani ze Starymi Bielanami. Czuć to w swobodnej, sąsiedzkiej atmosferze oraz w rozmowach ludzi wpadających do sklepu, by się przywitać, sprawdzić, co nowego się pojawiło, lub kupić prezent znajomym na zbliżającą się parapetówkę. Jednak nie tylko sąsiedzi będą się tu czuli dobrze i swobodnie. Kameralna atmosfera sprzyja rozmowom, mierzeniu, oglądaniu, wąchaniu i dotykaniu. Spędzicie tu miło czas otoczeni pięknymi przedmiotami, a nawet otrzymacie poradę na temat pielęgnacji kwiatów doniczkowych, których w Slou jest całe mnóstwo. Możecie również trafić na organizowane regularnie miniwystawy polskich artystów i rzemieślników oraz warsztaty.

Na ten grudzień życzę sobie i wam udanych zakupów.

Slou, al. Zjednoczenia 11, Warszawa

 


Więcej prezentowych inspiracji szukaj w specjalnym numerze ZŻ #ŚWIĘTA, dostępnym za darmo w najfajniejszych lokalizacjach w Polsce (dokładna lista miejsc TUTAJ).