Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

Z okazji setnych urodzin szkoły designu Bauhaus, marka COS wypuściła specjalną kolekcję inspirowaną niemiecką uczelnią, której działalność wpłynęła na dzisiejsze wzornictwo jak nic innego. Jak im to poszło? Zobaczcie sami!

Archive Editions, inspired by Bauhaus to kolekcja stworzona z okazji setnej rocznicy powstania słynnej szkoły wzornictwa Bauhaus a jednocześnie jest to pierwsza odsłona Archive Editions: nowego cyklu kolekcji specjalnych COS, które przedstawią nowe wersje archiwalnych projektów marki przez pryzmat kryjących się za nimi inspiracji. Bauhaus opierał się na idei tworzenia „dzieł totalnych” zwanych Gesamtkunstwerk, które łączą elementy wszystkich dziedzin sztuki, włącznie z architekturą. Uczelnia ta zapoczątkowała rewolucyjny nurt modernizmu i uformowała pokolenie wybitnych artystów początku XX w. Prace wielu z nich są nieustannym źródłem inspiracji projektantów COS. 

COS sięgnął do dwunastoletnich archiwów marki, by wyłonić 13 elementów – po sześć modeli ubrań dla kobiet i mężczyzn oraz jeden dodatek, które zrodziły się z inspiracji legendarną szkołą projektowania i jej twórcami. W tej wyjątkowej kolekcji forma podąża za treścią, a zasady Bauhausu łączą się z nowoczesnym, funkcjonalnym i minimalistycznym wzornictwem COSa. Geometryczne kształty, charakterystyczny motyw Bauhausu, zostały odtworzone w industrialnej palecie szarości i lśniącej bieli, nawiązujących do budynków siedziby szkoły w Dessau. Marka modowa COS tworzy nowoczesną, funkcjonalną i minimalistyczną odzież dla kobiet, mężczyzn i dzieci, a tradycyjne metody i nowe techniki pozwalają jej kreować ponadczasowe ubrania i dodatki, które wyglądają świeżo przez wiele sezonów. COS nieustannie angażuje się w świat sztuki i designu. Od swojego powstania marka współpracuje z uznanymi i rozwijającymi się artystami, galeriami i studiami projektowymi na całym świecie

Każdy element kapsułowej kolekcji inspirowanej Bauhausem został starannie wybrany z archiwów COS oraz poddany aktualizacji, która nadała dawnym produktom marki współczesnych form. Design selekcji damskiej łączy precyzyjne krawiectwo – plisowanie, draperie i zaszewki, z dyskretnymi szwami i nowoczesnymi krojami. Kolekcja męska zestawia modernizm z tradycją, a jej ergonomiczne wzornictwo wykorzystuje regulowane fasony, maskowane zapięcia i wykończenia o surowych brzegach.

Kolekcja dostępna jesienią w wybranych sklepach COS na całym świecie oraz na cosstores.com.