Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

W nadchodzącym sezonie, w ramach kolekcji Made & Crafted marka Levi’s łączy post-sowiecką estetykę z dziedzictwem Dzikiego Zachodu i przedstawia swoje wyobrażenie Rosyjskiego Rodeo. I choć to połączenie może wydawać się zaskakujące, nam się to widzi!

Poprzez modę można opowiedzieć nie jedną historię młodzieńczego buntu oraz walki o swoją tożsamość i niezależność. Wyobraźcie sobie strój składający się ze spodni dresowych, parki marki Kappa w komplecie z kowbojskim kapeluszem i butami. Połączenie tych skrajnie różnych estetyk oraz wyjątkowej jakości dało zaskakujący efekt w postaci kolekcji Levi’s Made & Crafted na sezon jesień-zima 2019.

Linia łączy w sobie piękno rosyjskiej architektury i strojów z dziedzictwem amerykańskiego Zachodu oraz idealnie wpisuje się we współczesny uliczny trend, opierający się na sprzecznościach i wychodzeniu poza strefę komfortu. Efektem tej mieszanki jest kolekcja z wyrazistymi akcentami sherpa, misternymi haftami, detalami z frędzli i estetyką rodem z filmu „Wild, wild West”. Kolorystycznie przeważa biel, czerń, szarości, indygo i czerwień. Charakterystyczny vintage klimat i color blocking inspirowane są odzieżą dresową z lat 90., która zdominowała wschodnią część Europy a dzisiaj jak kreszowy boomerang powraca do łask.

„W Moskwie można dostrzec interesujące i zaskakujące piękno oraz bogactwo zdobień w zupełnie niespodziewanych miejscach jak np. żyrandole w metrze. Chcieliśmy w ten sposób oddać hołd rosyjskiemu dziedzictwu i połączyć je ze spuścizną kowbojskiego rodeo, z czego marka Levi’s jest znana.”, mówi Nick Rendic, główny projektant marki.

Kolekcja obfituje w kroje oversize i tkaniny premium, z których znana jest linia Levi’s Made & Crafted. Spodnie 501 Skinny dark wash są w dotyku jak aksamit, ale noszą się jak denim. Bluza Rodeo Hoodie w stylu oversize została wzbogacona frędzlami z jerseyu. Oczywiście pojawia się też klasyczna truckerka w wersji patchworkowej – Round Up Trucker. To ukłon w stronę współczesnego rosyjskiego stylu ulicznego i z pewnością stanie się jednym z ulubionych modeli z kolekcji. Spodnie Rancher Wide Leg wykonane z denimu premium to model z super szeroką nogawką i pięcioma kieszeniami. Nie możemy zapomnieć o frędzlach. Zamszowe frędzle, z wybielonego na brzegach denimu czy jerseyu – to amerykański Zachód w erze Instagrama.

„Właściwie bardzo łatwo było stworzyć połączenie tych dwóch kultur, a to co osiągnęliśmy wydaje się dość naturalne.” mówi Nicolle Arbour, główna projektantka linii damskiej Levi’s, oraz dopowiada: „Western to coś, z czym w Levi’s mamy do czynienia codziennie. Byliśmy bardzo podekscytowani podróżą do Rosji. Wszystko tam jest gigantyczne i wyraziste.” I trudno się z nią nie zgodzić!