Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

W zabieganym i tłocznym mieście, które nie zachęca do odpoczynku, ciężko znaleźć alternatywę, umożliwiającą relaks. W rękach telefony, przed oczami monitory, a w głowach wieczny stres – taki obraz definiuje wielu warszawiaków. Na szczęście powoli poszukujemy rozwiązań, które odcinają nas od natarczywych bodźców.

W wolnym czasie już nie tylko chcemy rozwijać swoje zainteresowania, chodzić na siłownie, czy kurs nowego języka. Coraz większą wagę przykładamy natomiast, do odpoczynku, który okazuje się być bardziej skomplikowany, niż uczestnictwo w miejskim pędzie. Dawid Zalesky, designer, który sam poszukuje sposobu na świadomy relaks, postanowił zaprojektować auto, umożliwiające odpoczynek w mieście. Tak powstał Kei-Van Offline, czyli Suzuki Super Carry, w którego wnętrzach znajdziemy wygodny materac, pościel, a także głośnik i dyfuzor. Auto jest skutecznie zaciemnione i odpowiednio wygłuszone, tak żeby nic nie przerwało nam wartościowego odpoczynku.

Krótkie drzemki polepszają nastrój i koncentrację, o czym doskonale wiedzą mieszkańcy Japonii. Popularne w tamtej społeczności zjawisko Inemuri, charakteryzuje się drzemaniem w miejscach publicznych. Obserwowanie tego fenomenu, posłużyło za inspirację do stworzenia projektu Offline w Mieście, ale nie tylko to. Dawid odwołuje się również do swojego dzieciństwa i wspomnień związanych z mieszkania na wsi. Zauważył, że żyjąc w głośnym i chaotycznym mieście, ponownie poszukuje wyciszenia i źródła koncentracji.

We współpracy z architektami z PL Studio oraz C T R + N, Agnieszką Łańko i Patrykiem Żurawskim, zaprojektowano samochód w taki sposób, aby każdy mógł poczuć się w nim zrelaksowany. Niektórzy obawiają się rozmiarów samochodu, które mogą ograniczyć ich komfort. Na szczęście auto zostało przystosowane w taki sposób, żeby mimo swoich niewielkich gabarytów, zapewniało maksymalną wygodę.

Offline w Mieście to projekt, który ma na celu przypominać, jak ważny jest odpoczynek i w jakim stopniu wpływa na produktywność. Tak naprawdę przecież drzemać można wszędzie, dlatego też projekt jest przede wszystkim, pretekstem do rozmowy i motywacją do świadomego relaksu.  Drzemki nie należą do rutyny dnia codziennego i nie są też niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, ale znacząco wpływają na koncentrację, kreatywność i jakość naszego dnia. Pierwsze próby, mogą okazać się wyzwaniem, ale warto być cierpliwym, organizm musi przyzwyczaić się do nowej rutyny.

Auto jest dostępne dla wszystkich. Stacjonuje na Mokotowie i można z niego korzystać bez opłat, zapisy przyjmowane są pod adresem mailowym: hellohighstudio@gmail.com .Niebawem powstanie również chatka na drzewie, która będzie miała podobne zastosowanie.

Do projektu Offline w Mieście, przyłączyli się warszawiacy, którzy doskonale łączą produktywność ze świadomym podejściem do siebie i otaczającego ich świata. Realizują swoje pasje, utrzymując zdrowy balans pomiędzy trybem online i offline. Zwykłe Życie w najbliższych miesiącach publikować będzie rozmowy ze wspomnianymi bohaterami.