Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

Świece, ceramika, komiks, wazon na kwiaty? Albo praktyczniej: worki na zakupy owocowo-warzywne – mając na uwadze rychłą zagładę świata, jeśli nie przestaniemy dbać o planetę. W każdym razie polecamy, jak zwykle, same sprawdzone rzeczy.

Wazon od znanej Wam z poprzedniego prezentownika rzemieślniczego marki TRZASK – prosty w stylu japońskim, posłuży długie lata.

Do kupienia na stronie marki www.trzaskceramics.com 

Ceny wazonów Trzask od 70 zł

Podobno książki poza skarpetami należą do najbardziej nielubianych prezentów świątecznych. U nas jest odwrotnie – uwielbiamy dostawać i prezentować książki i komiksy.

Na stronie wydawcy, kultury gniewu, czytamy:

„Pewnego lata” to powieść graficzna napisana przez Mariko Tamaki, a zilustrowana przez jej kuzynkę Jillian. Bohaterkami są dwie przyjaciółki – Rose i Windy – jeszcze dziewczynki, ale już za chwilę nastolatki.

Opowieść zaczyna się, gdy Rose przyjeżdża z rodzicami do ich domku w miejscowości Awago, by spędzić tam kolejne letnie wakacje. To ich miejsce wypoczynku, od kiedy dziewczynka pamięta, ale tego lata wszystko się zmieni. Rose wplątana zostanie w nastoletnie miłości i rodzinne kryzysy. Wraz z przyjaciółką będzie musiała zmierzyć się z tajemniczym i niepokojącym światem dorosłych.

Cena: 69 zł

Można kupić na www.kultura.com.pl lub w naszej księgarni przy Marszałkowskiej 27/35, pawilon 3.

Pachnące świece szczególnie zimą tworzą przyjemną atmosferę, nie będziemy pisać tu o hygge, bo i bez zbędnych nazw każdy wie, że zimową porą świeca, koc, herbata, książka lub film to bardzo sprzyjające okoliczności relaksu.

Tutaj świece polskiej marki YOPE, która w krótkim czasie podbiła drogerie i Wasze serca – ekologiczna, pachnąca, w ładnym słoiku i kartoniku.Można kupić w wielu sieciowych drogeriach w całej Polsce, a więcej poczytać na stronie producenta YOPE:

„Tym razem aby wykreować w Twoim domu niezwykły klimat, stworzyliśmy nowe, zupełnie wyjątkowe zapachy inspirowane zapachami naszych trzech najbardziej lubianych przez klientów mydeł łazienkowych – Werbeny, Wanilii z cynamonem i Figi.”

Cena: 69,90 zł

 

Bezpieczne, z certyfikowanej bawełny, w duchu zero waste – dzięki nim warzywa i owoce dłużej pozostaną świeże. Taki prezent na pewno ucieszy wiele osób, choć jeszcze parę lat temu byłby kontrowersyjny – dziś z czystym sumieniem prezentujcie woreczki SAKWABAG każdemu, kto świadomie podchodzi do problemu nadprodukcji śmieci. Mamy i codziennie korzystamy.

Woreczki  w zestawach kupicie na stronie www.sakwabag.com 

Ceny zestawów: od 39 zł za średni do 65 za duży (5 woreczków)

Ręcznie robione miseczki MUD pottery nadadzą się nie tylko do zupy miso – mogą też posłużyć do jedzenia deserów lub przechowywania biżuterii.

www.mudstudio.bigcartel.com

Ceny od 10 Euro

 

Za wypożyczenie roślin do sesji uprzejme podziękowania dla Roślinny STOR 

Reklama