Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

Moja córka Mira ma już prawie dwa lata. W tym roku po raz pierwszy musieliśmy porządnie zastanowić się, co sprezentować jej pod choinkę. Kryteriów jest wiele: pierwszym i najważniejszym jest chęć, żeby miała wielką radość, kolejne to próba minimalizmu (tak, wiem – to trudne), ekologia i edukacja. Oto, co wymyśliłam.

Mimo że w macierzyństwie szkolę się od 20 miesięcy, wciąż często czuję się dwujarą. Nie traktujcie proszę tego artykułu jako wypowiedzi eksperckiej. Raczej jako polecenie rzeczy pięknych i przydatnych, które mogą sprawić radość nie tylko waszym albo cudzym dzieciom, które chcecie obdarować, ale również wam.

myszkę w pudełku po zapałkach kupiliśmy Mirze na Mikołajki. Strzał w dziesiątkę. To świetny prezent dla dziewczynek i chłopców w wieku od 1,5 do 6 lat, którym radość sprawi posiadanie małej przytulanki-amuletu. Jest niewielka, więc można zawsze mieć ją przy sobie. Mira lubi teraz opiekować się figurkami i pluszakami, szczególnie karmić je i przykrywać. Myszka ma w pudełku posłanie – radocha. To co ważne dla rodziców: jest wykonana z bawełny, można ją prać w 30 stopniach, no i jest naprawdę ładnie zaprojektowana i wykonana. Na duńskiej marce Maileg można pod tymi względami polegać.

Cena: 89 zł, dostępna min. w makutra.com

 

 

PSIECHADZKA to rodzinna gra planszowa o psio-ludzkiej przyjaźni stworzona przez ilustratorkę Kasię Walentynowicz, którą znać możecie choćby dzięki hitowej grze ZAGRYWKI. Dwie plansze to dwie perspektywy, jeden spacer. Pierwsza plansza SPACER Z PSEM pozwala wejść w rolę opiekuna, który zabiera na spacer swojego psiego kumpla. Jako opiekun dziecko obserwuje zachowanie psa i dowiaduje się, jak reagować na psie potrzeby i może zrozumieć, że posiadanie psa, to nie tylko frajda, ale odpowiedzialność i obowiązki. Na planszy SPACER Z CZŁOWIEKIEM to gracz jest psem, który idzie na spacer ze swoim człowiekiem! Co chcesz powiedzieć swojemu człowiekowi? Co ci się podoba, a czego nie lubisz? PSIECHADZKA to wyjątkowy spacer, który uczy opieki nad psem i podpowiada, jak rozwijać międzygatunkową przyjaźń poprzez empatię. Nasza Mira jest jeszcze nieco zbyt mała, żeby zagrać. Prezent powędruje do jej ciotecznej siostry Malwiny, lat 4,5, która marzy o posiadaniu psa.

Cena 59 zł

 

 

„Czy dłubać w nosie wypada w Kosmosie?” – ta książka to idealny prezent dla nieustraszonych badaczek i badaczy galaktyk! Autorka książki zabiera czytelnika w przestrzeń kosmiczną, zadając zabawne pytania wszelkim ciałom niebieskim. Niby dla dzieci powyżej trzech lat, ale ja czytam ją Mirze i obie mamy świetną zabawę. Książka jest wydana przez odzieżową markę Chmurra Burra  i towarzyszy kolekcji ubranek Kosmos 2018/19. Właśnie z niej pochodzi granatowa bluza i ta żółta z głównego zdjęcia na samej górze. Wzory zaprojektowała ilustratorka Joanna Rusinek. Za co lubię markę Chmurra Burra  jako rodzic? Do produkcji ubranek używają certyfikowaną bawełnę i farby przyjazne dzieciom. No i nie mają podziału na wzory dziewczęce i chłopięce.

 

 

Tak, to co widzicie po lewej na zdjęciu to bębenek. Wielu rodziców uważa kupowanie zabawek wydających dźwięk za samobójstwo, ja – wręcz odwrotnie. Głęboko wierzę w zbawienny wpływ muzyki na rozwój psycho-fizyczny człowieka. Mira jest już szczęśliwą posiadaczką pianina, dzwonków, kilku marakasów i tamburynów. W tym roku dostanie bębenek od Plan ToysJest wykonany w całości z drewna, pomalowany nietoksycznymi farbami, wydaje miłe dźwięki w dwóch tonach.

Cena 89 zł, dostępny na noskinoski.pl

Kocham Marianne Dubuc i to, co robi dla dzieci. Młode wydawnictwo Łajka wydało jej książkę „Lew i Ptak” jako swój pierwszy tytuł. Świetna zapowiedź całego bardzo dobrego portfolia. „Lew i Ptak” to intymna i oszczędna w słowa historia niezwykłej przyjaźni. Trochę smutna, trochę śmieszna, jak życie i pięknie narysowana.

Cena 39,90, teraz przeceniona na ambelucja.pl

„Razem” autorstwa Taro Miury to książeczka o trzymaniu się razem, którą można czytać dzieciom już w wieku kilu miesięcy. Ładna i mądra. Czego chcieć więcej?

Cena 25 zł, Wydawnictwo Tako