Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

Tegoroczna edycja festiwalu Melta startuje już w najbliższy weekend! Gwiazdami imprezy będą Florence + The Machine, The xx, Fever Ray czy Tyler, The Creator. Nie zabraknie także duetu Modeselektor i ich sceny MeltSelektor. Scena Sleepless Floor pod kuratelą Ellen Allien będzie grać non stop od czwartku do poniedziałku. Melt to jednak nie tylko koncerty. Od 13 do 15 lipca w Ferropolis odwiedzić można będzie przestrzenie Art Forum i Art Space poświęcone sztuce. A i szama nie tylko dla duszy się znajdzie.

Sztuka zawsze była ważnym elementem festiwalu Melt, a od ubiegłej edycji ma swoje miejsce na terenie Ferropolis – Art Space zlokalizowane w oranżerii. Odbędą się tam wystawy sztuki współczesnej i interdyscyplinarnej. To jednak nie wszystko. Specjalnie przygotowane instalacje pojawią się także w nowej lokalizacji – Art Forum w Lesie. W obu miejscach będzie można zobaczyć prace artystów specjalizujących się w performance’ach audiowizualnych, a także instalacjach z wykorzystaniem światła i materiałów wideo.

Kuratorem obu przestrzeni będzie Tobias Staab, od lat współpracujący z RuhrTrienalle, ale także DJ i dziennikarz muzyczny. Wśród zaproszonych artystów zobaczymy Ulfa Langheinricha, który pod pseudonimem GRANULAR SYNTHESIS wraz Kurtem Hentschägerem od lat 90. poszerza percepcję publiczności, wykorzystując światło i wideoart. Podczas Melt premierę będą miały dwie instalacje jego autorstwa – NIL i QSL. Obie zobaczyć będzie można w Art Space. Ponadto Ulf Langheinrich dwukrotnie zaprezentuje film FULL ZERO na ekranie na scenie MeltSelektor.

Z kolei Art Forum gościć będzie Pollyester i światową premierę jej audiowizualnego performance’u ДЕЛО N° – A binaural transit Installation. Projekt ten stanowi połączenie instalacji wideo, koncertu oraz praktyk rytualnych. Obejrzeć można będzie go trzykrotnie – w piątek, sobotę i niedzielę.

Jednak nie samą sztuką i kulturą festiwalowicz żyje. Jak co roku, scena gastronomiczna Melt będzie pękała w szwach. Nie zbraknie hamburgerów, wegańskich przysmaków, ratującej życie picki, a dla tych, który jednak są całym sercem za kuchnią polską – pierogów!

Nie zwlekaj kupuj karnet na Melta!

Melt to jeden z największych niemieckich festiwali muzyki elektronicznej. Odbywa się w wyjątkowej lokalizacji – Ferropolis. Nad scenami górują olbrzymie maszyny wykorzystywane w górnictwie i innych gałęziach przemysłu, które oświetlone kolorowymi światłami tworzą niezwykłe otoczenie. W ubiegłym roku Melt świętował swoje 20-lecie. To festiwal, który w swoim line-upie od lat potrafi połączyć tak różne od siebie imprezy z polskiego podwórka jak Open’er, Tauron Nowa Muzyka, Audioriver czy Sacrum Profanum, a dla organizatorów niektórych z nich był sporą inspiracją.

Melt tradycyjnie odbywa się w połowie lipca, kiedy pogoda zwykle dopisuje i sprzyja relaksowi na plaży nad jeziorem, na której odbywają się koncerty. Festiwal przyciąga ludzi z całego świata dzięki polityce poszanowania dla wszelkiej odmienności. Swoje miejsce znajdzie tam każdy, niezależnie od wyznania, orientacji seksualnej, koloru skóry czy upodobań. Dodatkowo Melt jest świetnym pomysłem na festiwalowy wypad z Polski – Ferropolis znajduje się dwie godziny drogi od granicy polsko-niemieckiej.