Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

Co to była za sobota! Pełna wrażeń, uśmiechów, ciekawych rozmów oraz spotkań, ale przede wszystkim pełna pasji do komiksu. Nie możemy doczekać się już kolejnej edycji. A ta, dopiero, a może już, za rok! Tymczasem zobaczcie jak było ostatnim razem. Kto nie był, niech żałuje!

W ramach NŻK 2! odbyły się, podobnie jak ostatnim razem: targi polskich wydawców komiksów (i nie tylko!), były sklepy z komiksami, niezależni wydawcy, wydawcy książek oraz zinów a także producenci artykułów papierniczo-piśmienniczych i dla artystów.

(zobacz galerię zdjęć)

Na sali audiowizualnej Państwowego Muzeum Etnograficznego odbyły się spotkania: z Michałem „Śledziem” Śledzińskim, które poprowadził Jakub Żulczyk; Szymon Holcman z wydawnictwa kultura gniewu opowiadał o komiksach, które kocha, ale ich nie wyda; Marta Mach, Agata Napiórska, Michał Loba i Kasia Korzeniecka rozmawiali o młodej polskiej ilustracji; następnie Mateusz Subieta, reżyser filmu dokumentalnego – „Komiks – superbohater PRL” wprowadził nas w arkana swojego filmu; potem  o kobiecej stronie erotyki rozprawiały: Aleksandra Hirszweld, Magdalena Lankosz, Joanna Karpowicz, Maria Lengren i Kasia Witerscheim oraz prowadząca spotkanie – Olga Wróbel; a Jacek Świdziński, Jakub Demem Dębski, Jan Mazur i Przemysław Pawełek odpowiadali na graniczne pytanie: czy potrafią rysować.

(zobacz galerię zdjęć)

W Strefie Autografów można było zgarnąć podpisy swoich ulubionych autorów komiksów! Michał Śledziński pobił rekord rysowania i podpisywania komiksów – siedział tam bite 7 godzin!

(zobacz galerię zdjęć)

Były również warsztaty! Z komiksowej narracji i rysunku, które poprowadził Daniel Chmielewski oraz warsztaty dla dzieci prowadzone przez wydawnictwo Mamania.

(zobacz galerię zdjęć)

Jeszcze raz wielkie, WIELKIE dzięki dla wszystkich gości, uczestników, wystawców, wydawców, Państwowego Muzeum Etnograficznego, naszych wszystkich Partnerów i Patronów!

Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście i że za rok zobaczymy się znowu, na Niech Żyje Komiks 3!