Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

Jeśli w kontekście przyszłości możemy być czegoś stuprocentowo pewni, to przychodzi nam do głowy tylko jeden pewniak: że nadchodzi zima i będzie zimno.

Wybraliśmy więc dla was kilka rzeczy-ocieplaczy, które umilą ten, jak pisał Michał Cichy w Pozwól rzece płynąć, „wyjątkowy” czas, trwającego pół roku wiecznego listopada. Trzymajcie się ciepło!

Lawina to rękawiczki o wyjątkowej kolorystyce, dziergane ręcznie z wysokiej jakości wełny dla pozytywnych osób – tych małych i tych dużych!

Naturalny krem rewitalizujący z roślinnym kompleksem detox, pielęgnuje skórę narażoną na szkodliwe działanie miejskiego powietrza od Hagi Cosmetics.

Dwadzieścia dwoje młodych polskich ilustratorów i ilustratorek. Kim są? Co ich inspiruje? Jak pracują? Jak widzą – i rysują – samych siebie? Na te i inne tematy pogadał z nimi Patryk Mogilnicki. Nie ma się co obrażać. Nowa polska ilustracja, Patryk Mogilnicki, wyd. Karakter, 2017

Skórzana kosmetyczka od marki Edward, wykonana przez kaletniczkę – pomieści tusz, lusterko, pomadkę i inne niezbędne drobiazgi. Dostępna tutaj.

Kroniki Birmańskie Guya Delisle’a od wydawnictwa kultura gniewu to autobiograficzny komiks reportażowy z Birmy, mistrzowska kreska kanadyjskiego twórcy i świetne historie z codziennego życia w Birmie.

Cold Brew coffee powstaje w wyniku 12-godzinnej ekstrakcji zmielonych, organicznych ziaren, jest niskokwasowa, a przy tym mocniejsza i szybciej działająca niż kawa parzona tradycyjnie.

Metaliczna, limitowana edycja notesów (w trzech kolorach i wielu wariantach) na 100-lecie marki Leuchtturm! Notes A5 zawiera wiele udogodnień, są to m. in. 251 numerowane strony, spis treści, zamknięcie gumką, sztywny grzbiet, naklejki do etykietowania i archiwizacji a przede wszystkim wysokiej jakości (acid free) papier rekomendowany do piór wiecznych (ink proof) 80g/m2. Produkty dostępne w sklepie stacjonarnym AMI w Warszawie oraz na ich stronie internetowej.

Warszawianka, koszula vintage z ręcznie wykonanym haftem od Lucky Shirt.

Kimono z dwustronnie drukowanej, najwyższej jakości bawełny od marki of HABIT.

W sam raz na jesień i zimę, wygodna bawełniana czapka YEYO dostępna w wielu ładnych kolorach.

Gumowe Ucho – najlepsi polscy rysownicy młodego pokolenia zilustrowali historyjki podsłuchane w przestrzeni publicznej. Polecamy! Album dostępny tutaj.

Lagom, czyli dokładnie tyle, ile trzeba, to poszukiwanie harmonii, właściwych proporcji. To także czerpanie radości z małych rzeczy, życie w zgodzie z naturą, pielęgnowanie związków, okazywanie szacunku sobie, innym oraz przedmiotom, które nas otaczają. Lagom. Szwedzki sekret dobrego życia, Lola A. Åkerström, wyd. Marginesy, 2017.

Wybuchowa mieszanka thrillera politycznego i rodzinnej sagi osadzonej w prowincjonalnym miasteczku Saint-Etienne we Francji. Książka porusza aktualne problemy współczesnej Europy – islamofobię, postkolonializm i problemy z tożsamością. A 20 października ukazał się kolejny tom – Upiór nawiedził Europę. Sabri Louatah, Dzikusy, tom 1, Francuskie wesele, Wydawnictwo W.A.B.