Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

Jak wyrolować swoje ciało, by już nigdy nie czuć napiętych mięśni? Jak wykonać odmładzający masaż twarzy? Będziecie mogły przekonać się na własnej skórze. Miłośniczki papieru mogą stworzyć z Hekla Studio ekspresowy zin „Dziewczęce rytuały”, a z Magdaleną Rukasz z Dobrze się Składa lampę z origami. Ewelina Klećkowska z Lucky Shirt poprowadzi nietypowe koło hafciarskie, a Wiktoria Nowak z Tartaruga Studio nauczy jak kupując sobie ciuchy, zwracać uwagę na jakość materiałów, z których są uszyte.

SOBOTA

11.30 – 14.00 „Dziewczęce rytuały” – ekspresowy zin

„Dziewczęce rytuały” to publikacja, która powstanie w ekspresowym tempie. Podczas warsztatów sprawdzimy jak szybko można zrobić zin, jakie techniki sprawdzają się do tego najlepiej, jak niski koszt publikacji przekształcić w jej atut i finalnie jak powielić powstały projekt w zadowalającej ilości egzemplarzy. Tematem zina będą „Dziewczęce rytuały” – od szczotkowania włosów i makijażu, po syreny i bardziej mistyczne ceremonie z udziałem kobiet. Przyjrzymy się kilku wybranym obrzędom, ich symbolice i znaczeniom terminu „rytuał”. Uczestnicy i uczestniczki mogą przynieść ze sobą szkice i projekty. Na warsztatach będzie czas i materiały, żeby zrealizować swoją rozkładówkę. Twórcy i twórczynie zabiorą ze sobą autorski egzemplarz zina.

Warsztaty z kolażu poprowadzą Monika Proniewska i Paulina Okińska z Hekla Studio

zapisy: marta@zwyklezycie.pl

14.30 – 16.00 Relaks dla głosu

Wykład z elementami praktycznymi czyli o tym, w jaki sposób ćwiczenia głosowe sprzyjają ogólnemu rozluźnieniu ciała, korzystnie wpływają na nasze samopoczucie psychofizyczne, pozwalają wyciszyć umysł i przywrócić poczucie równowagi. Przyjrzymy się tym elementom pracy z głosem, których najważniejszym celem jest uwolnienie oddechu oraz pogłębienie świadmości ciała, będzie również możliwość doświadczenia ich dobroczynnego wpływu w wybranych ćwiczeniach. Wykład dedykowany jest wszystkim zainteresowanym tematyką głosu, oddechu, mądrości ciała.

Warsztat z emisji głosu w celu rozluźnienia ciała poprowadzi Marzena Roguska z Psycha.styka

zapisy: marta@zwyklezycie.pl

Dołącz do wydarzenia na FB!

16.00 – 17.15 Drżące ciało, czyli o tym jak się obchodzić z napięciami dnia codziennego

Są takie momenty w życiu kiedy bardzo czegoś chcemy, a ciało całkiem się buntuje. Rozmowa w sprawie wymarzonej pracy na którą zasypiamy, spotkanie z bliską nam osobą, które w ostatniej chwili odwołujemy z powodu najdotkliwszej migreny czy rewolucji żołądkowej. Bywa tak, że nasze ciało wyprzedza myśli i reaguje na emocje szybciej niż staniemy się ich świadomi. Na spotkanie zapraszamy wszystkich tych, którym organizm jakimś sensie powiedział „stop” oraz wszystkich tych, którzy na co dzień borykają się z przewlekłym stresem.

Warsztat z metod rozpoznawania stresu w ciele i sposobów radzenia sobie z nim poprowadzi Paula Flores z Psycha.styka

zapisy: marta@zwyklezycie.pl

17.15 – 18.30 Ciało pozytywnie wyrolowane

Rolowanie to forma automasażu, który wykonuje się przy użyciu rolerów, mini wałków, piłek i innych gadżetów. Ćwiczenia wykonuje się w pozycji stojącej, na podłodze lub przy ścianie. Rolowanie jest jednym ze sposobów poprawy pracy mięśni i powięzi. Nadaje ciału gibkość, lekkość i zwiększa jego mobilność. Przyśpiesza regenerację mięśni po treningu i pomaga zwiększyć zakresy ruchu w stawach.

Warsztaty z relaksującego rolowania ciała poprowadzi Anna Pomykała z CIAO terapia ciała i umysłu

zapisy: marta@zwyklezycie.pl

NIEDZIELA

11.00 – 12.00 Bo materiał ma znaczenie

Jak odróżnić sztuczny jedwab od prawdziwego i czy bawełna zawsze jest lepsza od poliestru? Jak czytać metki, by nie dać się zwieźć producentom ubrań? Jak dobierać ciuchy ze względu na tkaniny?

Warsztaty z rozpoznawania tkanin poprowadzi Wiktoria Nowak z Tartaruga Studio

zapisy: agata@zwyklezycie.pl

12.30 – 14.00 Kółko hafciarskie

Na kształt dawnych kółek hafciarskich Ewelina – połowa duetu tworzącego markę Lucky Shirt – poprowadzi nietypowy kurs hafotwania. Przedmiotem hafotwamych wzorów będą roznegliżowane dziewczyny. Niech żyją ich piękne ciała!

Warsztaty z haftu erotycznego poprowadzi Ewelina Klećkowska z Lucky Shirt

zapisy: agata@zwyklezycie.pl

14.00 – 15.30 Zrób sobie lampę

Dobrze się składa – polska marka użytkowego origami łączy w swoich produktach estetyczną i intrygującą formę z nowoczesnym rękodziełem opartym na tradycyjnej sztuce składania papieru. Podczas warsztatów wspólnie złożymy lampę.

Warsztaty ze sztuki składania papieru (origami) poprowadzi Magdalena Rukasz z Dobrze się Składa

zapisy: agata@zwyklezycie.pl