Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

Tworzy ręcznie malowane talerze, jest artystką i mamą na pełen etat. Z kim tym razem gram w ping ponga? Z Joanną Fluder, założycielką marki JAD.

1. Zdobisz talerze vintage autorskimi ilustracjami. Skąd taki pomysł?

Pomysł narodził się w kuchni. Przeniosłam się tam z pracowni po urodzeniu pierwszego dziecka. Zmieniłam skalę i technikę pracy i na różne sposoby szukałam ujścia dla moich pomysłów. W pewnym momencie zaczęłam myśleć o porcelanie jako bazie i zaczęłam malować na moich starych zdekompletowanych talerzach.

Obserwuj JAD na Instagramie...

2. Czy twoim podłożem jest tylko ceramika? Czy może tez inne materiały?

Papier i płótno, tworzę też obiekty, rzeźby oraz wideo. Kiedy nadarza się okazja robię ilustracje. Czasem malujemy z córką na skórze naszych bliskich.

3. W dużym uproszczeniu świat twojej ilustracji to świat pełen rajskich zwierząt, egzotycznych kwiatów i golasów. Skąd czerpiesz inspiracje dla swojej twórczości? Masz ulubionego ilustratora?

Jestem ciepłolubna, myślę że te motywy pojawiają się z przypływem tęsknot za ciepłymi krajami. Inspiracje czerpię z wyobraźni, ale również z codzienności i emocji których dostarcza. Ostatnio najbliżej mi do ilustracji dziecięcej, którą oglądam z dziećmi, lubię np. Themersonów, Tomiego Ungerera, Papcio Chmiela. W kółko czytamy komiks “Trzynaste piórko Eufemii” Macieja Wojtyszko, fantastyczna grafika i tekst.

4. Jak wygląda twój dzień pracy?

Zazwyczaj zaczyna się późnym wieczorem. Ostatnio kilka razy w tygodniu do mojego półtorarocznego synka przychodzi niania, a córka jest w tym czasie w przedszkolu, więc mam dodatkowo w ciągu dnia kilka godzin na pracę nad JADami i innymi projektami.

5. Skąd wzięła się nazwa JAD?

Powstała spontanicznie, to skrót od Joanna and dishes lub czysta przewrotność, lubię niezdrowe skojarzenia.

... i Facebooku!

6. Gdzie można cię znaleźć w internecie? 

Na instagramie, fb, wyszukując JAD dishes, w butiku Cloudmine, można też zwyczajnie napisać do mnie i zamówić coś wyjątkowego

//

Joanna Fluder  

Urodzona w 1981 roku. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, ilustracją, tworzy ręcznie malowaną porcelanę JAD. Ukończyła malarstwo na krakowskiej ASP. Mieszka i pracuje w Gdańsku.