Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

Każdy wie, że drzewa oczyszczają powietrze. Ale już nie każdemu przychodzi na myśl, że to samo robią jego roślinki i rośliny doniczkowe: sanseweria, rafidofora złota i wszelkiego rodzaju bluszcze. To właśnie te trzy typy roślin, które warto mieć w swoim biurze czy sypialni.

Pierwsza z nich to popularna sanseweria, inaczej zwana również wężownicą. Na jedną osobę potrzebujemy pięciu roślin wysokich do pasa. Faktem jest, że ich tak duża ilość zajmie sporo miejsca i… może być kosztowna. Jednak wężownice rosną bardzo szybko i są dostępne prawie w każdym sklepie z roślinami. Dodatkowo, mają małe wymagania i mogą rosnąć na każdej wolnej powierzchni. Nadają się do dużych sypialni, ponieważ w nocy filtrują nagromadzony w pomieszczeniu CO2 i oddają tlen.

 

Obserwuj Roślinne POrady na Instagramie...

Druga roślina to rafidofora złota. Jej nazwa może nic nie mówić, ale na zdjęciach na pewno ją poznacie. Jest to popularne w naszych domach pnącze, które może rosnąć pod sufitem i potrafi okrywać całe ściany. Rafidofora szczególnie jest polecana do domów, w których mieszkają alergicy.

 

Trzecim gatunkiem, w który warto się zaopatrzyć to wszelkiego rodzaju bluszcze. Stety, niestety – na nie również potrzeba dużo miejsca, stąd często zazielenia się nimi szkoły, biura czy biblioteki. Dla jednej osoby powinno się mieć od pięciu do siedmiu takich roślin.

... oraz na Facebooku, gdzie Sebastian informuje o wszystkich zbliżających się warsztatach.

Wszystkie te rośliny są łatwe w pielęgnacji i szybko rosną.

Więcej informacji o tych i kilkunastu innych naturalnych oczyszczaczach dowiecie się na organizowanych przez Sebastiana w całej Polsce warsztatach. Pierwsze odbyło się w czwartek w Gdańsku (05.02), a kolejne już niebawem: Wrocław (19.02) i Warszawa (26.02) a w marcu Łódź i Kraków. Na warsztaty obowiązują zapisy, ilość miejsc – ograniczona!