Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

Na drugim piętrze socrealistycznej kamienicy na warszawskim Mirowie mieszkamy wspólnie od 4 lat. Powoli dostosowujemy mieszkanie do naszych potrzeb, raz na jakiś czas remontując kolejne pomieszczenia i ozdabiając je wyjątkowymi przedmiotami. Na co dzień prowadzimy sklep Look Inside na warszawskiej Pradze, w którym sprzedajemy współczesny dizajn oraz starocie wynajdowane przez nas w całej Polsce na pchlich targach i ogłoszeniach internetowych. Część rzeczy ląduje w naszym domu na zawsze,  innymi natomiast musimy się trochę nacieszyć, zanim trafią do sklepu.

Komoda z lat 70., “na wysoki połysk” została znaleziona obok śmietnika w samym centrum Warszawy. Była w idealnym stanie, więc grzechem byłoby nie zabrać jej do domu. Od tego czasu jest ozdobą salonu. Na pierwszym planie znajduje się krzesło zaprojektowane przez Janka.

Przeczytaj wywiad Mateusza Bzówki z chłopakami z Wileńskiej - Markiem i Jankiem.

Ten wyjątkowy w swojej brzydocie ceramiczny kotek, to tak naprawdę czajniczek ze zdejmowaną głową. Janek znalazł go na targu staroci w Łodzi szukając rzeczy do sklepu i absolutnie nie mógł się mu oprzeć.

Obok kotka-czajniczka stoi drewniane popiersie kobiety, które znaleźliśmy w czasie nocnego spaceru po paryskiem Montmartrze – niechciana rzeźba leżała samotna i opuszczona na murku. Musieliśmy ją zabrać do Warszawy.

Zegar stojący Gustav Becker kupiony przez Janka od zaprzyjaźnionego zegarmistrza.

Marek jest miłośnikiem kamionkowej ceramiki. Ten prawie 40 centymetrowy wazon z Pruszkowa to prawdziwy unikat! Wyszperany w sklepie Nic Podobnego na Woli.

Śledź Look Inside na Instagramie!

Janek kolekcjonuje zegary z toruńskiej fabryki Predom Metron. Wynajduje polskie zegary i budziki i przywraca im świetność z pomocą zaprzyjaźnionego zegarmistrza, który uczy go fachu.

Na koniec kolekcja polskich budzików, a za nimi jeszcze jeden wazon z Mirostowic.

Marek Rykiel – założyciel i właściciel sklepu Look Inside. Zawodowo trudni się grafiką komputerową, a w wolnych chwilach pochłania go muzyka, fotografia i dizajn.

Janek Rygiel – student Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale architektury wnętrz. Fascynuje się dizajnem, grafiką, sztuką i architekturą. Razem z Markiem prowadzi sklep z dizajnem Look Inside.