Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

Tej zbliżającej się wielkimi krokami (oby!) wiosny, Weekday spogląda wstecz na przełom wieków: ery sprzed eksplozji Internetu i mediów społecznościowych, zdominowanej przez generację MTV, gdy moda była eksperymentalna, zabawna i beztroska.

Limitowana kolekcja denimu jest w 100% organiczna i składa się z dżinsów o niskim stanie, ciasno dopasowanych topów, bielizny wystającej ponad linię spodni i zdekonstruowanych klasycznych krojów, które balansują między czymś seksownym a zabawnym. Przezroczyste góry z prostymi cięciami dla mężczyzn i proste doły mają bardzo luźny i codzienny charakter. Czarnobiała kolorystyka zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet, tworzy bazę dla jasnoniebieskiego denimu i ubrań w szałwiowym odcieniu zieleni. Główną inspiracją w tym sezonie jest pierwsza dekada 21. wieku, pamiętana przez pryzmat widocznych stringów i reality show. Był to również czas, gdy denim przestał być materiałem przeznaczonym wyłącznie do pracy – stworzył nową relację między ciałem a ubraniami.

Nowa kolekcja nie tylko odzwierciedla dżinsowe ideały Weekday, ale jest jednocześnie krokiem do osiągnięcia celu na rok 2020, czyli produkcji ubrań ze sto procent bawełny organicznej lub pochodzącej z recyklingu. Osiągniecie tego celu jest wielkim krokiem w kierunku produkcji wszystkich materiałów w bardziej odpowiedzialny sposób do 2030 roku.

„To wspaniałe uczucie osiągnąć nasz cel z 2020 roku i pozyskiwać sto procent bawełny organicznej lub z recyklingu. Bawełna organiczna jest uprawiana bez użycia środków chemicznych, wymaga mniej energii i wody niż standardowa bawełna. Bawełna pochodząca z recyklingu jest jeszcze lepsza, ponieważ wykorzystane zasoby dostają drugie życie. Następnym krokiem będzie zwiększenie udziału bawełny pochodzącej z recyklingu i nowych alternatyw dla bawełny”, mówi Ulrika Jakobsson, Sustainability Manager w Weekday.

„Wydaje się, że denim w 2020 roku otwiera nowy rozdział. Denim ewoluował z dość sztywnych pomysłów na materiał w stronę kreatywnych rozwiązań. Ta kolekcja patrzy wstecz na kultowe stylizacje Britney i Justina – od stóp do głowy w denimie. Mamy nadzieję przenieść energię tamtych lat w dzisiejsze realia, ale w bardziej odpowiedzialny sposób”, dopowiada Alice Shulman, Head of Womenswear w Weekday.

Kolekcja będzie dostępna od 23ego stycznia w wybranych sklepach i online.