Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

BIG STAR idzie w vintage! Zobaczcie nową kapsułową kolekcję polskiej marki inspirowaną kultowym serialem.

Zaledwie chwilkę temu marka BIG STAR wypuściła kolekcję inspirowaną latami 90., by dzisiaj zagłębić się w tę dekadę jeszcze mocniej. Tym razem projektanci wzięli na warsztat telewizyjny klasyk lat 90., serial „Przystanek Alaska”. Kapsułowa kolekcja BIG STAR to ich spojrzenie na modę w subpolarnym klimacie zainspirowaną wpływami wschodnioeuropejskimi.

W kolekcji na nadchodzący sezon, BIG STAR kontynuuje politykę „ubrań po tacie”. Marka chce, aby ubrania mówiły językiem międzypokoleniowym, dlatego projekty dedykowane są zarówno dla kochających klasyczny denim w stylu lat 90., jak i siedzących po uszy w estetyce skate. Ubrania znajdujące się w szafie mają być przede wszystkim „przydatne”, obojętnie, kto je z niej wyciągnie. Stąd w kolekcji znalazło się miejsce dla off-whitowego zestawu z niebarwionego denimu, sztruksowych total looków czy katan w wykończeniu acid wash. Wielbiciele estetyki skate oszaleją na punkcie, pozostających w trendach, bucket hatów czy damskich spodni typu boyfit.

Nawiązując do „Przystanku Alaska” najnowsza kolekcja przynosi swetry w splot arany, płaszcze z kożuszkiem sherpa czy klasyczne truckerki w kratę – wszystko to jest bardzo charakterystyczne dla chłodniejszych dni lat 90. Podstswą dla jesiennych kolekcji zawsze jest Krata Heritage, a w tym sezonie nawiązuje do stylu preppy, który dominuje w obecnych trendach. W kapsule BIG STAR krata pojawia się na flanelowych bluzach typu hoodie, damskich kurtkach hybrydowych oraz wypalana laserowo na denimowych truckerkach i spodniach.

Nadchodzący sezon to w modzie wszystkie odcienie beżu. Ciepłych kolorów nie brakuje również w BIG STAR. W aż trzech wariantach kolorystycznych bazujących na beżu powstała patchworkowa truckerka, a musztarda wpadająca w brąz ociepla sztruksowy total look.

Kolekcja dostępna w wybranych sklepach stacjonarnych oraz online na www.bigstar.pl