Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

Od 7 do 14 lipca potrwa dziesiąta, jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Kontakt Improwizacji Warsaw Flow, z tej okazji na festiwalu pojawią się zarówno zupełnie nowi nauczyciele, jak i ulubieni pedagodzy z poprzednich lat.

Przez dziesięć lat Warsaw Flow wspierał środowisko kontakt improwizacji w Polsce, m.in. poprzez organizowanie jamów tanecznych, laboratoriów i warsztatów. W swoich początkach festiwal był zalążkiem i pierwszą platformą wymiany doświadczeń związanych z tą metodą taneczną w Polsce.

– Dziś festiwal wytycza nowe ścieżki związane z projektami performatywnymi poświęconymi kontakt improwizacji, a także jest miejscem spotkań i celebracji tańca. – mówi Paulina Święcańska, dyrektor artystyczna Warsaw Flow.

Dziesiąta edycja festiwalu Warsaw Flow będzie się składać z trzech części. Pierwsza to 7-dniowy, skierowany do tancerzy Projekt Performatywny z Melissą Monteros, profesorem oraz przewodniczą Wydziału Tańca na Uniwersytecie w Calgary w Kanadzie oraz Wojciechem Mochniejem, tancerzem choreografem, który obecnie mieszka i pracuje w Kanadzie. Drugą część festiwalu przygotowano z myślą o osobach zainteresowanych kontakt improwizacją. Tu w programie znajdują się intensywne warsztaty prowadzone przez Raya Chunga, nauczyciela, który w swojej pracy integruje różne formy ruchu, w tym sztuki walki, bodywork i Ruch Autentyczny i Charlie’ego Morrissey’a, reżysera, choreografa, performera, nauczyciela i badacza, który performancem zajmuje się już od 30 lat oraz praktyki oddechowe z Grzegorzem Pawłowskim, trenerem osobistym, coachem i fizykiem zajmującym się kontakt improwizacją. Dodatkowo w programie znalazł się także site-specific z improwizatorką i nauczycielką tańca Iwoną Olszowską.

Program festiwalu znajdziesz tutaj

10. Międzynarodowy Festiwal Tańca Kontakt Improwizacji Warsaw Flow
7-14 lipca 2019, Warszawa
Organizator: Fundacja Artystyczna PERFORM
Projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa
Partnerzy: Mazowiecki Instytut Kultury, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski,
Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, Ciao, Ciało!, Akademia w Gruncie Ruchu, Milabo