Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

Teatr Lalek Guliwer zaprasza na wyjątkowy spektakl „Bromba i Inni” na podstawie książki Macieja Wojtyszko, w którym dzięki wykorzystaniu technologii nagrań binauralnych znajdziemy się w
samym środku akcji przedstawienia, wkroczymy do świata wydarzeń Bromby. Wystarczy zamknąć oczy i uruchomić wyobraźnię!

Dziwność – co to takiego? Czy dziwność gryzie ostrymi zębami i drapie pazurami? A może jest cichutka, płochliwa, nieśmiała i chowa się za firaną, albo w szafie? Czy jest wysoka, czy niska? A może dziwność jest mężczyzną? Czy ma kolor skóry? A może w ogóle nie ma skóry? I kto w ogóle jest dziwny? A przede wszystkim, czy dziwność można zmierzyć? Bardzo dużo trudnych pytań…, a to wszystko w towarzystwie stworzeń z książki Macieja Wojtyszki pt. „Bromba i inni”.

Ale, żeby tego było mało, dziwne jest także nasze przedstawienie. Bo to jest przedstawienie do słuchania. Za pomocą pewnego wynalazku podsłuchujemy światy, do których na co dzień nie mamy dostępu. Wykorzystując technologię nagrań binauralnych, skonstruowaliśmy specjalne uszy, które dzięki swojej wrażliwości pomogą usłyszeć to, co normalnie jest niesłyszalne.

„Bromba i inni” jest przedstawieniem przyjaznym osobom niewidomym i słabowidzącym. Osoby widzące będą miały szansę poczuć, jak poznają świat osoby niewidome.

Po spektaklu zapraszamy na 15- minutowe spotkanie sensoryczne!

Wiek: od lat 6

Czas trwania: ok. 40 minut bez przerwy + 15 minut spotkanie sensoryczne

Premiera: 14 czerwca 2019

Autor: Maciej Wojtyszko

Adaptacja i reżyseria: Julia Szmyt

Reżyseria dźwięku: Marcin Lenarczyk

Scenografia: Joanna Załęska

Muzyka: Bartek Tyciński

Partnerem spektaklu jest Fundacja Kultury Bez Barier.