Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

Czytacie G’rls ROOM? To pamiętacie pewnie zbiórką crowdfundingową na wydanie kolejnych numerów magazynu. Wtedy powstały g’rls roomowe majtki. Ucieszycie się pewnie na wieść, że dziewczyny z redakcji postanowiły je przywrócić. I to w ulepszonej formie!

Majtki IRENA nazwane zostały na cześć „gorszycielki” Ireny Krzywickiej – feministki, propagatorki świadomego macierzyństwa i edukacji seksualnej. G’rls ROOM jako erotyczny magazyn feministyczny celebruje pozytywne podejście do seksualności i cielesności. W myśl tych wartości majtki IRENA mają być wygodne i zmysłowe, ale też także nieść ważne przesłanie. Dlatego na bieliźnie zostały wyhaftowane trzy hasła. 

Oto jak dziewczyny z redakcji je wyjaśniają:

LOVE YOUR PUSSY —> Zachęcamy do zaprzyjaźnienia się ze swoimi cipkami. Do nazywania ich po swojemu. Do regularnego ich oglądania, aby je oswoić i sprawdzić ich stan zdrowia. Do docenienia przyjemności, której może dostarczyć ciało. I celebrowania kobiecej seksualności bez poczucia wstydu. Wierzymy, że droga do czerpania radości i satysfakcji z seksu, ale i wielu innych obszarów życia, zaczyna się od dogłębnego poznania siebie, swoich potrzeb, swojego ciała – dlatego warto pokochać swoją cipkę!

SELFTRUST —> Uważamy, że każda (ale i każdy!) z nas wie najlepiej, co jest dla niej dobre. Czasem jednak presja otoczenia czy kulturowy przekaz, z którym się stykamy, mogą osłabiać tę pewność. Chciałybyśmy, żeby w takich chwilach hasło „Selftrust” przypominało Wam, że zawsze macie prawo do podejmowania decyzji w zgodzie ze sobą, do wyboru i obrony swoich przekonań, do kształtowania życia na własnych zasadach. Pamiętajcie też, o dbaniu zarówno o umysł, jak i ciało. Bądźcie dobre dla siebie. A przede wszystkim: zaufajcie sobie.

ASK ME TENDER —> Dobry seks to dla nas przede wszystkim seks konsensualny, za zgodą wszystkich zaangażowanych. Zgoda – pytajcie o nią i pamiętajcie, że powinna być jasno wyrażona, niezależnie od tego, czy dochodzi do zbliżenia między osobami będącymi w związku, czy spotykającymi się bez zobowiązań – to podstawa. Poprzez hasło „Ask me tender” chcemy przypomnieć o tym, by zawsze o zgodę pytać, szanować cudzą odmowę, jak i podkreślić, jak ważna jest komunikacja w relacjach, mówienie o swoich potrzebach i stawianie granic. Wierzymy też, że słowa mogą być podniecające, kuszące,  budujące intymność. Dlatego warto przywiązywać do nich wagę.

Uważamy, że każda (ale i każdy!) z nas wie najlepiej, co jest dla niej dobre. Czasem jednak presja otoczenia czy kulturowy przekaz, z którym się stykamy, mogą osłabiać tę pewność.

Dziewczyny z redakcji same wystąpiły w sesji, aby wzmocnić siłę przekazu haseł. „Chciałyśmy pokazać, że nasze majtki powstały z myślą o „zwyczajnych dziewczynach”, jakimi się czujemy, i że każda osoba może zdefiniować zaproponowane przez nas slogany po swojemu.” – wyjaśniają.

Wideo i zdjęcia majtek Irena to dzieło Magdy Domagały, na stałe współpracującej z magazynem fotografki i autorka m.in. okładki drugiego numeru.

G'rls ROOM online

Majtkowe fakty:

Majtki mają 5 rozmiarów, a ich nazwy – rewelacyjny, fantastyczny, wspaniały, cudowny i zjawiskowy – mają zachęcać do celebrowania swojego ciała i jego wymiarów.

Majtki zostały zaprojektowane i wykonane w Warszawie z łódzkich materiałów – uszyte z grubej elastycznej dzianiny (95% bawełny, 5% elastanu) i zaopatrzone w szeroką gumkę w pasie. Zostały ozdobione komputerowym haftem przez warszawskiego rzemieślnika.

Są zapakowane w bawełniany woreczek – ręcznie wykonany przez panią Anię, mamę redaktorki naczelnej G’rls ROOM – z autorskim cipkowym haftem, który jest symbolem tego, że każda cipka jest inna.