Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

Upalne lato, które przyszło w maju, wszystkich nas w tym roku zaskoczyło. Mnie – bez kostiumu kąpielowego. Zaliczyłam już pierwszą kąpiel w Wiśle w Konstancinie-Jeziornej – wtedy pożyczyłam strój od przyjaciółki. Musi być jednoczęściowy – uprzedziłam.

Czternaście miesięcy temu urodziłam córkę Mirę, odtąd nie mam czasu / ciśnienia, żeby zrzucić brzuch, a wciąż karmiące piersi nigdy nie były takie duże. Bikini w tym roku odpada. Szykuję się na lato w wodzie, bo po pierwsze kocham się moczyć, a po drugie rodzice mieszkają bardzo blisko kilku jezior. Szukam więc ładnego jednoczęściowego.

Lido to włoska marka stworzona przez Darię Stankiewicz. Wszystkie zaprojektowane przez nią kostiumy powstają w Wenecji. Klasyczne, proste kroje i starannie dobrana tkanina – mi to wystarczy, żeby zakochać się w marce. Jeśli dodam do tego piękną kampanię i łatwą w poruszaniu się stronę internetową – jestem kupiona. Fajnie byłoby zobaczyć na zdjęciach, jak wyglądają w tych strojach duże biusty, ale to wciąż rzadkość nawet wśród niszowych marek.

Zamarzył mi się klasyk klasyków w butelkowej zieleni: Due, Indian Jade. Cena nieco onieśmiela.

 

& Other Stories to z kolei jedna z niewielu sieciówek, które bardzo lubię. Jak na masówkę, ma całkiem dobre tkaniny. No i znalazłam tam to czerwone cudo.

Made in Poland. O Bodymaps już parę razy pisaliśmy. Jeśli śledzicie kampanie polskich ciekawych marek, kojarzycie pewnie te Kuby Dąbrowskiego.

Najnowsze kostiumy Bodymaps to kolorowe printy, ale ja wybieram złoty BILLIE, który na moje szczęście jest teraz w przecenie. Plus dla marki za oznaczenia, do jakiego typu sylwetki i rozmiaru biustu dany wzór pasuje najlepiej.

Kusi mnie też klasyk w kolorze czerwonego wina:

A gdybym chciała i mogła zaszaleć, nie wahałabym się i wydała nieco ponad tysiaczka na kostium od Mary Hoffman. Z góry uprzedzam, że jestem nieobiektywna. Marę Hoffman wielbię, jako projektantkę (gdybym miała kasę, mogłabym się ubierać tylko w jej ciuchy) i człowieka – to mądra i niezwykle piękna kobieta, która prowadzi biznes w zrównoważony sposób w poszanowaniu do pracowników i natury.

Sami zobaczcie, jaki piękny ten kostium: