Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

JASNE powstało z chęci tworzenia użytkowych pamiątek znad Bałtyku, inspirowanych nieoczywistymi motywami związanymi z morzem. Bez obciachu i tandety. Nie wyobrażasz sobie, że było to możliwe? A jednak!

Jak mówią założyciele kolektywu JASNE: „lubimy wracać nad Bałtyk”. I to w zasadzie wiele wyjaśnia! Chcą spoglądać na nadbałtyckie miasta z perspektywy poszukiwaczy i odkrywców. W swojej praktyce wyszukują odległe skojarzenia, bawią się nadmorską estetyką i opowiadają o niej w swoich produktach. JASNE to sposób na utrwalenie wspomnień znad morza w estetyczny i pozbawiony obciachu i tandety sposób!

Wszystkie produkty dostępne są również w internecie!

Uwielbiamy podróże, zwłaszcza te wakacyjne, w słońcu i z przygodami. W drodze jesteśmy również z naszymi pamiątkami. Wybrzeże przemierzamy souvenir truckiem, czyli naszym mobilnym sklepem, który moża spotkać podczas wakacyjnych miesięcy nad Bałtykiem.

Sprzedaż pamiątek prowadzą z souvenir trucka, którego w okresie letnim można spotkać podczas wielu imprez i festiwali wakacyjnych odbywających się nad morzem. Mobilny sklep (Mercedes MB 100) wyposażony jest z nowocześnie zaprojektowane stoisko do eksponowania pamiątek i przestrzeni do spotkania. Pamiątki pojawiające się w ofercie JASNE produkowane są przez polskich producentów i zaprojektowane zostały przez polskich twórców. To głównie firmy, które tworzą produkty inspirując się m.in. klimatem nadmorskich miejscowości – MAMSAM, która oferuję serie kubków z wakacyjnymi i morskimi wzorami oraz KABAK zajmująca się produkcją skarpetek. W mobilnym sklepie znajdują się także publikacje dla małych i dużych czytelników. Książki, wytwórniki, komiksy i publikacje, wyselekcjonowane z dwóch polskich wydawnictw: WYtwórnia i Tako.

Obserwuj JASNE na Facebooku!

Bardzo ważnym elementem stojącym za JASNE jest projektowanie funkcjonalnych pamiątek i tworzeniu ich w oparciu o autorskie projekty, które są efektem poszukiwań nadmorskich skojarzeń. W ramach kolekcji tematycznych powstały m.in. torby, plecaki, plakat, notesy, pocztówki, kubki, skarpetki, kolorowanki i maskoty.