Zwykłe Życie to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy.

Wiosna to czas, gdy znowu cieszymy się słońcem, a świat pokazuje swoją bardziej kolorową twarz. Coraz więcej czasu spędzamy na zewnątrz, korzystając z tego, co matka natura ma nam do zaoferowania. Niektórzy z nas idą o krok dalej i sami tworzą swoje zielone oazy. Jak? Gdzie? Odpowiedzi znajdziesz poniżej!

W ostatnich latach, coraz większą popularnością w miastach cieszy się zjawisko tzw. urban gardeningu. Polega ono na przemienianiu opuszczonych i zaniedbanych działek  w ogrody i małe farmy, a tym samym przywracaniu ich lokalnym społecznościom. Według raportu brytyjskiej firmy badawczej Mintel ponad 52% właścicieli mieszkań wykorzystuje rośliny do zwalczania zanieczyszczeń. Urban gardening to jednak nie tylko ważna funkcja społeczna czy działanie proekologiczne, to także wkład w rozwój weganizmu. Raport agencji badawczej MORI potwierdza wzrost liczby wegan w Wielkiej Brytanii o 360% w ciągu ostatnich 10 lat.

Twoja zielona oaza

Żeby cieszyć się pozytywnym wpływem, jaki wywierają na nas rośliny, nie musimy od razu przekopywać całej działki i zamieniać jej w park. Na początek wystarczy wziąć się za swój balkon! Nie potrzeba do tego ani wielkiej przestrzeni, ani pieniędzy, ani nawet jakichś szczególnych umiejętności. Wystarczy poświęcić jedynie odrobinę swojego czasu (no i może jeszcze trochę kreatywności), by wkrótce cieszyć się własnymi kwiatami, smakować własne warzywa czy zioła. Czy to nie brzmi wspaniale? Jak zatem to zrobić?

Pobierz “Wyhoduj sobie balkon” już dziś i ciesz się świeżymi ziołami z balkonowego ogródka!

Przewodnik ogrodniczy dla początkujących

Zespół  Shopalike.pl postanowił wyjść naprzeciw tym, którzy na myśl o grzebaniu w ziemi dostawali dotąd ataków paniki. “Wyhoduj sobie balkon” to podstawowa instrukcja, jak stworzyć ogród na balkonie, pomyślana dla tych, którzy w temacie zieleni są całkowicie zieloni.

W czterech prostych krokach wyjaśniono jakich narzędzi użyć (choć de facto nie potrzebujesz żadnych), jakie rośliny wybrać dla początkujących ogrodników (zioła, warzywa i kwiaty) wraz ze wskazówkami dotyczącymi nasłonecznienia i podlewania, jak sadzić aby robić to dobrze oraz jak dzięki rozwiązaniom DIY sprawić, by balkon wyglądał jeszcze ładniej. Nie ma chwili do stracenia! Czas się pobrudzić!